Už jen dva debly ve hře

V dnešním dopoledním bloku se nám představily zbylé juniorské debly.

Nejprve v juniorkách kombinovaná dvojice Pěnkavová-Kmotorková (SVK) zdolala Mamaligu (RUM) s Exarchou (GRE) 3:1. Děvčata se trápila a jen těžkopádně hledala recept na nepříjemně hrající soupeřky. Obě Lucky, Gajanová a Žmolíková, předváděly dobrý výkon proti Francouzkám, škoda několika hluchých míst v průběhu setů. Několik pokažených zahajovacích topspinů je připravilo o šanci hrát o poslední osmičku. Nikola Roubalová s Polkou Grzybowskou odehrály zcela vyrovnaný zápas s kombinovaným párem Feher (SRB), Pergel (HUN), bohužel neúspěšně. Obě hráčky jsou vynikající deblistky, Feher má již stříbro z Mistrovství světa v Chile 2003.
Jančařík se Schwarzerem dlouho hledali správnou taktiku na Slovenskou dvojici. Sice se ujali rychle vedení, ale pak jako by ztratili myšlenku hry. Míče neměly správný směr ani dostatečnou rotaci. V pátém setu se opět našli, míče umisťovali do středu stolu, což především na obranáře Baláže velmi platilo. Poslední set skončil výrazným vítězstvím našich 11:1.