V Břeclavi se bojovalo o akademické tituly mistrů republiky

Karin Adámková obhájila tři zlaté medaile a řídila pak focení medailistů

V Břeclavi se uskutečnilo Akademické mistrovství České republiky 2019. Zúčastnilo se ho celkem patnáct hráčů a čtrnáct hráček, včetně některých českých reprezentantů a reprezentantek v různých věkových kategoriích.

Nejúspěšnějšími účastníky byli studenti VŠB – TU Ostrava Karin Adámková a Roman Rezetka. Oba vybojovali tři zlaté medaile. Karin Adámková ve finále dvouhry porazila 3:0 svoji reprezentační kolegyni a spoluhráčku z deblu Anetu Širučkovou. Roman Rezetka svedl v boji o titul pětisetovou bitvu se Stanislavem Kučerou. „Byl to sportovní vrchol celého mistrovství. Zápas nadchl všechny přítomné, oba hráči předváděli skvělý stolní tenis. My jsme rádi, že na akademickém mistrovství opět hráli tak kvalitní hráči a hráčky. Jsem velmi spokojen s úrovní celého turnaje, který byl dokladem toho, že studenti vysokých škol mohou dosahovat ve sportu vynikajících výkonů. Na akci byla řada hráčů a hráček z české extraligy, čeští reprezentanti i reprezentantky. Všem medailistům gratulujeme,“ shrnul akademický šampionát jeho ředitel Vít Ratajský.

Akademické mistrovství ČR, Břeclav

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Stanislav KUČERA (UK) – David PRŮŠA (UK) 3:2 (5,-11,2,-9,9), Roman REZETKA (VŠB-TUO) – Martin KOBLÍŽEK (UHK) 3:2 (-9,2,4,-8,4), finále: Roman REZETKA – Stanislav KUČERA 3:2 (-5,10,-13,5,5).

Dvouhra žen, semifinále: Karin ADÁMKOVÁ (VŠB-TUO) – Michaela KEROUŠOVÁ (MUNI) 3:0 (10,9,8), Aneta ŠIRUČKOVÁ (UPOL) – Kristýna ŠTEFCOVÁ (SU) 3:0 (9,6,10), finále: Karin ADÁMKOVÁ – Aneta ŠIRUČKOVÁ 3:0 (6,3,8).

Čtyřhra mužů, finále: Martin KOBLÍŽEK (UHK), Roman REZETKA (VŠB-TUO) – David PRŮŠA, Matěj FAUSEK (UK) 3:2 (-9,-7,5,2,7).

Čtyřhra žen, finále: Karin ADÁMKOVÁ (VŠB-TUO), Aneta ŠIRUČKOVÁ (UPOL) – Barbora BLECHOVÁ (MUNI), Klára ŠEVČÍKOVÁ (MENDELU) 3:1 (6,9,-5,8).

Smíšená čtyřhra, finále: Roman REZETKA, Karin ADÁMKOVÁ (VŠB-TUO) – Martin KOBLÍŽEK (UHK), Kristýna ŠTEFCOVÁ (SU) 3:1 (-5,7,3,7).