V Dauhá kralovali Ma Long a Liu Shiwen

Olympijský vítěz Zhang Jike nestačil na Dimitrije Ovtcharova

Špičkově obsazený turnaj seriálu GAC GROUP 2016 ITTF World Tour ve stolním tenisu Qatar Open v Dauhá vyhráli světové jedničky Číňané Ma Long a Liu Shiwen.

O vzruch se v Dauhá postarali reprezentanti Německa Dimitrij Ovtcharov a Petrissa Soljaová. Oba vyřadili protivníky z elitní desítky světového žebříčku. Na raketě úřadujícího mistra Evropy skončil ve čtvrtfinále olympijským vítěz Zhang Jike, Petrissa Soljaová o kolo dříve vyřadila světovou šestku Feng Tianwei ze Singapuru.

Číňan Zhang Jike si spravil alespoň částečně chuť ve čtyřhře, kterou vyhrál společně s Fan Zhendongem, stejnou soutěže žen ovládly jejich krajanky Ding Ning – Liu Shiwen.

Z českých reprezentantů se v hlavní soutěži Qatar Open představila pouze Iveta Vacenovská. V osmifinále čtyřhry žen ale spolu s maďarskou stolní tenistkou Georginou Pótaovou prohrály s dvojicí Singapuru Feng Tianwei – Zhou Yihan 1:3 na sety.

Qatar Open 2016Logo_WorldTour 2016 malé

Závěrečné výsledky turnaje:

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: MA Long (Čína) – Dimitrij Ovtcharov (Německo) 4:1 (-9,6,7,4,7), Xu Xin – FAN Zhendong (oba Čína) 2:4 (-11,-10,11,8,-3,-5). Finále: MA Long – Fan Zhendong 4:1 (9,9,-5,11,5).

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: LIU Shiwen – Zhu Yuling (obě Čína) 4:0 (6,4,8,2), Tie Yana (Hongkong) – DING Ning (Čína) 1:4 (-7,-5,-6,9,-2). Finále: LIU Shiwen – Ding Ning 4:1 (8,-9,8,9,9).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: FAN Zhendong, ZHANG Jike (Čína) – Koki Niwa, Maharu Jošimura (Japonsko) 3:0 (8,9,7).

ČTYŘHRA ŽEN

Osmifinále: Iveta VACENOVSKÁ, Georgina PÓTAOVÁ (ČR, Maďarsko) – Feng Tianwei – Zhou Yihan (Singapur) 1:3 (-9,9,-7,-12). Finále: DING Ning, LIU Shiwen (Čína) – Ai Fukuharaová, Mima Itová (Japonsko) 3:2 (-6,9,6,-4,7).