V deblu třikrát finále

K finálové účasti Františka Plačka v mixu kadetů s Polkou Partykou přidali čeští reprezentanti další dvě finálové účasti. V semifinále čtyřhry kadetů se o to postaral Tonda Schwarzer s Lotyšem Burgisem, ve čtyřhře juniorek Kateřina Pěnkavová s Francouzkou Grundisch.

Katka Pěnkavová s francouzskou spoluhráčkou nezachytily nástup do zápasu a prohrály první set. Hnáni dopředu českými fanoušky vybojovaly koncovku druhého setu. Třetí set byl hodně důležitý. Holky už prohrávaly 1:7, nadšeným výkonem a nádhernými výměnami otočily na 9:7 a set dotáhly do vítězného konce. Podobný kousek se jim povedl i ve čtvrtém setu. Otočily z 1:5 na 6:5 a v koncovce měly jistější ruce. Především Maďarka Li Bin byla nervózní a nejistá.

Finále si ve čtyřhře zahraje i Tonda Schwarzer. S Lotyšem Burgisem zahráli svůj nejlepší zápas v Budapešti. Zápas určitě nebyl jednoduchý. Za stavu 1:1 na sety promarnili vedení 8:2, soupeři vyrovnali na 8:8, závěr tohoto klíčového setu patřil česko-lotyšské dvojici. Celý čtvrtý set měli mírně navrch, náskok dokázali udržet a zvítězili.

Ve finále útěchy kadetů zvítězil Michal Obešlo nad Turkem Mengem 3:1.