V Geelongu začal další turnaj světového okruhu kategorie Platinum

Na Australian Open bojuje v kvalifikaci čtveřice českých hráčů a hráček

Až v daleké Austrálii pokračuje seriál Seamaster 2019 ITTF World Tour Platinum. Do Geelongu se sjela skvělá konkurence, turnaj je opět obsazen ještě lépe, než bývá zvykem na světovém šampionátu. A mezi nejlepšími stolními tenisty a tenistkami světa bojují o body do žebříčku také čeští zástupci.

Do kvalifikace ve dvouhře do bojů zasáhli Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Hana Matelová a Dana Čechová. První den turnaje se vedlo lépe oběma českým jedničkám. Pavel Širuček byl nasazen přímo do druhého kola a v něm si poradil se Skotem Gavinem Rumgayem, kterého porazil 4:2. V závěrečném kole kvalifikace ho čeká Švéd Kristian Karlsson. Bohužel, do třetího kola se neprobojoval Lubomír Jančařík. Na úvod sice porazil domácího Dominica Huanga 4:1, ovšem pak prohrál s Taiwancem Chuang Chih-Yuanem.

O hlavní soutěž bude hrát také Hana Matelová. Ve druhém kole kvalifikace dvouhry žen si poradila s Korejkou Shun Yubin v poměru 4:2 a nyní ji čeká Číňanka Sun Mingyang. Dana Čechová prohrála s Rakušankou Yui Hamamotovou 1:4. To je hráčka, která před dvěma lety startovala na Czech Open v Olomouci a probojovala se až do semifinále. Tehdy ovšem ještě reprezentovala Japonsko. V únoru 2017 byla dokonce šestnáctou hráčkou světového žebříčku.

České hráče a hráčky samozřejmě ještě čeká soutěž ve čtyřhře. Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou jsou nasazeny přímo do hlavní soutěže, dvojice Lubomír Jančařík, Pavel Širuček a Dana Čechová, Tatiana Kukulková budou opět hrát kvalifikaci.

Seamaster 2019 ITTF World Tour Platinum, Australian Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Dominic Huang (Austr.) 4:1 (-9,8,3,5,4), 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Gavin Rumgay (Skot.) 4:2 (-11,3,-5,7,8,7), Chuang Chih-Yuan (Taiwan) – Lubomír JANČAŘÍK 4:0 (5,5,6,5).

Dvouhra žen, 2. kolo: Yui Hamamotová (Rak.) – Dana ČECHOVÁ 4:1 (5,5,7,-9,1), Hana MATELOVÁ – Shin Yubin (Kor.) 4:2 (-3,-6,10,8,9,7).