V Havířově ani Hradci Králové se nerozhodlo

Ondřej Bajger vybojoval dva body a společně se spoluhráči si vynutili třetí utkání

Zatímco ve čtvrtečních odvetách obou čtvrtfinálových sérií si favorité se svými soupeři poradili a do semifinále postoupil HB Ostrov a KT Praha, zbývající dvě série nabídnou fanouškům na streamu ještě po jednom souboji. Hráči Chebu totiž vyhráli v Hradci Králové 3:1, stejným poměrem přehrál Havířov rivala z nedaleké Ostravy.

Druhý tým po základní části SKST Cheb možná trochu překvapivě klopýtnul doma se Sokolem PP Hradec Králové, ovšem v odvetě už opět dominoval. Sice v úvodní dvouhře prohrál David Štěpánek s Vlastimilem Bubnem, ovšem opora Západočechů Antonín Gavlas zvládl pětisetovou bitvu s Jakubem Crhou a nastartoval obrat. Ještě blíž vyrovnání série posunul hostující celek Jakub Slapnička. Porazil Marka Kláska a nahrál na mečbol Gavlasovi. Ten nezaváhal a s přehledem bez ztrátu setu zajistil Chebu vítězství. Rozhodující utkání se bude hrát na západě Čech v neděli 11. dubna a vysílat ho bude od 17.45 živě stanice ArenaSport TV.

Fanoušci u televizních obrazovek měli možnost v rámci čtvrtfinálových odvet sledovat dramatický souboj dvou rivalů na severu Moravy. SKST Charvát Havířov v Ostravě v prvním utkání prohrál 0:3 a favoritem rozhodně v domácím prostředí nebyl. Ovšem trojice Ondřej Bajger, Petr David a Jan Valenta zvládla odvetu mnohem lépe než první duel.

Hned v úvodní dvouhře poslal domácí do vedení Ondřej Bajger, který porazil Felipeho Olivarese. Potvrdil skvělou formu z posledních měsíců a byl ústřední postavou svého družstva. Petru Davidovi totiž nevyšel souboj s Jakubem Kleprlíkem podle představ. V prvním setu nevyužil dva setboly, promarnil i vedení ve čtvrtém setu, a nakonec odcházel od stolu velmi nespokojený.

Domácí podržel ve hře vynikajícím výkonem ve třetí dvouhře Jan Valenta. Se slovenským juniorem Filipem Delinčákem se sice hodně nadřel, ztratil vedení 2:0 na sety, ale v rozhodujícím setu přece jen našel více sil a poslal domácí opět do vedení.

Další pětisetovou bitvu svedl Ondřej Bajger s Jakubem Kleprlíkem. Dvakrát vyhrál v dramatických koncovkách, dva sety prohrál, ovšem nakonec, podobně jako Valenta, zápas dotáhl do vítězného konce. „Měl jsem v závěru dost štěstí. Spadla mi tam dvě prasátka na bloku, pak jsem pokazil servis, ale nakonec jsem si v závěru řekl, že vyzkouším servis, kterým mohu soupeře zaskočit. Hraji ho jen výjimečně a na Kubu Kleprlíka jsem ho snad nikdy nehrál. Vyšlo to, neskončila pro nás sezona a pojedeme do Ostravy ještě hrát o postup. Oni budou mít výhodu domácího prostředí, ale my budeme bojovat,“ řekl po utkání hrdina večera.

Také rozhodující duel mezi Ostravou a Havířovem se bude hrát v neděli, ovšem už od 16 hodin a sledovat ho můžete živě na streamu ping-pong.tv.

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledky čtvrtfinálových utkání

SKST Charvát Havířov – TTC Enfireex OSTRAVA 3:1

Ondřej BAJGER – Felipe OLIVARES 3:1 (-10,4,6,5), Petr DAVID – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (-11,-8,8,-9), Jan VALENTA – Filip DELINČÁK 3:2 (8,8,-8,-13,6), Ondřej BAJGER – Jakub KLEPRLÍK 3:2 (10,-7,-6,10,9). Stav série: 1:1.

TJ Sokol PP Hradec Králové – SKST Cheb 1:3

Vlastimil BUBEN – David ŠTĚPÁNEK 3:0 (9,5,4), Jakub CRHA – Antonín GAVLAS ml. 2:3 (9,-7,-10,7,-5), Marek KLÁSEK – Jakub SLAPNIČKA 0:3 (-8,-4,-6), Vlastimil BUBEN – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-5,-5,-9). Stav série: 1:1.