V Hodoníně zazněla díky deblistům česká hymna

Dvojice mladíků v reprezentačních dresech měla po vítězství ve čtyřhře obrovskou radost

Kadeti Radek Skála a František Onderka vyhráli čtyřhru na Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně. Ve finále už sice s polskou dvojicí Maciej Kubik, Samuel Kulczycki prohrávali 0:2 na sety, ale podařilo se jim otočit vývoj zápasu a nakonec se radovali z vítězství 3:2.

Česká dvojice na úvod zápasu jako kdyby zaspala. Poláci byli aktivnější, skvěle servírovali a navzájem se povzbuzovali po každém vítězném míčku. Zvrat ovšem nastal ve třetím setu, do kterého vstoupili poprvé v zápase lépe Češi. „Je to pravda, že začátek nám moc nevyšel. Ale bylo to také tím, že soupeři začali opravdu skvěle. Já už jsem si po prohraném druhém setu v duchu říkal, že je to v pytli. Ale pak jsme si řekli, že alespoň jeden set bychom uhrát měli,“ usmíval se po vyhraném duelu šťastný František Onderka.

Třetí set a hlavně pak čtvrtý vyhráli Skála s Onderkou naprosto s přehledem. Ve čtvrtém vedli například už 9:2 a byli pány za stolem. „Změnili jsme taktiku, více jsme rozehrávali servisy a snažili se držet míček déle ve hře. Soupeři tohle dělalo problém, proto se nám podařilo vyrovnat na 2:2,“ pokračoval Radek Skála.

V rozhodujícím dějství byli při posledním střídání stran lepší Poláci, kteří vedli 5:3, jenže pak najednou prohrávali 5:6 a jejich trenér požádal o oddechový čas. Nadšený, ale soustředěný výkon české dvojice však zastavit nedokázali. Po výborném servisu za stavu 7:7 zařídil Radek Skála dva body a vítězství už si Češi vzít nenechali. „Já ani nevím, jak se skóre v pátém setu vyvíjelo. Cítil jsem že jsme lepší, že prostě jdeme za výhrou a soupeř nás nemá čím ohrozit. Bylo to báječné, když jsme uhráli ten poslední míček,“ dodal František Onderka, přičemž jeho spoluhráč Radek Skála jen souhlasně pokyvoval. Oba dosáhli největšího úspěchu na mezinárodních turnajích v kariéře.

Vítězem dvouhry kadetů se stal Japonec Hiroto Shinozuka, dvouhru vyhrála Korejka Byun Seoyoung, která společně s krajankou Jung Dabin ovládly také čtyřhru.

Czech Junior & Cadet Open 2017, Hodonín

Finálové výsledky soutěží jednotlivců

Dvouhra kadetů, finále: Hiroto Shinozuka (Jap.) – Martin Friis (Šv.) 3:2 (-7,-8,11,7,5).

Dvouhra kadetek, finále: Byun Seoyoung (Kor.) – Prithika Pavadeová (Fr.) 3:0 (3,8,6).

Čtyřhra kadetů, finále: František ONDERKA, Radek SKÁLA – Maciej Kubik, Samuel Kulczycki (Pol.) 3:2 (-9,-6,54,8).

Čtyřhra kadetek, finále: Byun Seoyoung, Jung Dabin (Kor.) – Elizabet Abraamianová, Jekaterina Zironovová (Rus.) 3:0 (5,8,8).