V Hradci Králové kralovali Ondřej Květon a Klára Witoszová

Na Kontrolním turnaji mladšího žactva chyběli Šimon Bělík a Linda Záděrová

V Hradci Králové se v sobotu 23. dubna uskutečnil Kontrolní turnaj mladšího žactva ve stolním tenisu. Jeho vítězi se stali Ondřej Květon (TJ Jiskra Domažlice) a Klára Witoszová (SKST Baník Havířov).

Domažlický Ondřej Květon v “soutěži pravdy“ ani jednou neklopýtl. Vyhrál všechna svá utkání, včetně toho nejtěžšího s celkově druhým v pořadí Matějem Stachem (SK DDM Kotlářka Praha). Bronzovou příčku si v Hradci Králové vybojoval Jan Dufek z KST Zlín.

Květon IMG_9380 web

Ondřej Květon ani jednou neprohrál a zaslouženě vybojoval prvenství v Kontrolním turnaji

Dvouhru mladších žákyň ovládla havířovská Klára Witoszová, která sice ve skupině klopýtla s Annou Klempererovou, ale v dalším průběhu turnaje již nezaváhala. V klíčovém utkání Witoszová zvítězila nad Helenou Sommerovou, když dokázala otočit výsledek zápasu z 0:2 na 3:2. Nejmladší z účastnic “kontroláku“ Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) nakonec skončila druhá, třetí místo obsadila Jana Vašendová.

Sommerová IMG_1532 web

Věkem ještě nejmladší žákyně Helena Sommerová skončila v Hradci Králové druhá

Kontrolní turnaj mladšího žactva byl pro jeho většinu účastníků generálkou na republikový šampionát této věkové kategorie, který se uskuteční 21. a 22. května v Praze.

Kontrolní turnaj mladšího žactva

MLADŠÍ ŽÁCI

Konečné pořadí: 1. Ondřej KVĚTON (TJ Jiskra Domažlice), 2. Matěj Stach (SK DDM Kotlářka Praha), 3. Jan Dufek (KST Zlín), 4. Radim Morávek (TJ Jiskra Strážnice), 5. Adam Štalzer (SK Frýdlant nad Ostravicí), 6. Michael Sedláček (SK Frýdlant nad Ostravicí), 7. Ondřej Pešek (TJ Jiskra Třeboň), 8. Jan Pisár (KST Rakovník), 9. Rudolf Slezák (KST Zlín), 10. Jakub Slapnička (Sokol Strakonice), 11. Dan Janovský (Sokol PP Hradec Králové 2), 12. Martin Skotnica (SK Frýdlant nad Ostravicí).

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Konečné pořadí: 1. Klára WITOSZOVÁ (SKST Baník Havířov), 2. Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha), 3. Jana Vašendová (TJ Sokol Kozlovice), 4. Andrea Hnojská (TJ Klatovy), 5. Rebeka Žižkovská (TJ Sokol Plzeň V.), 6. Anna Klempererová (Sokol PP Hradec Králové 2), 7. Barbora Březinová (SK Frýdlant nad Ostravicí), 8. Liliana Plachá (TSM Kladno), 9. Kateřina Hnátková (TJ Sokol Vsetín), 10. Daniela Růžičková (TJ SB Světlá nad Sázavou), 11. Ráchel Magdaléna Švábová (TJ Tatran Hostinné), 12. Nela Hanáková (TJ Sokol Vsetín).

Kompletní výsledky Kontrolního turnaje mladšího žactva ve stolním tenisu v Hradci Králové najdete zde: Kontrolni_turnaj_CR_mladsi_zactvo_2016