V Kataru Gavlas ve formě

V těchto dnech se hraje další turnaj seriálu PRO TOUR, a to LIEBHERR Qatar Open v Doha. Ve výborné formě zde se představil Antonín Gavlas. Štrbíková s Vacenovskou hrají o medaili.

V kvalifikaci mužů nastoupili Antonín Gavlas, Marek Klásek, Tomáš Pavelka, Jan Urbánek a Tomáš Konečný. Pavelkovi jeden soupeř ze skupiny nenastoupil a tak o postup hrál jeden jediný zápas s Rusem Fadějevem. Bohužel byl šťastnější Rus, který vyhrál v sedmém setu 12:10. Pouze jednoho soupeře měl v kvalifikaci i Marek Klásek, nad Moumjoghlianem (LIB) zvítězil lehce 4:0 a postoupil do hlavní soutěže. Nadějím z pražského El Niňa, Konečnému a Urbánkovi, se podařilo ve skupině jednou zvítězit, na postup to ale nestačilo. Jan Urbánek porazil 4:2 Rusa Skachkova, o postup prohrál 0:4 s Chorvatem Roko Tosičem (71. WR). Tomáš Konečný v úvodním zápase vyhrál nad Rachidem El-Boubou (LIB), ve druhém zápase nestačil na Bělorusa Šetinina, 1:4.
Výborným výsledkem a postupem ze skupiny se blýskl Antonín Gavlas, který je 260. hráč světového žebříčku. Nejdříve porazil Arménce Sarkissiana 4:1, ve druhém zápase ho čekal Slovinec Bojan Tokič, 64. hráč světového žebříčku. Slovinec zvítězil lehce v prvním setu 11:4, koncovka druhého se mu nepovedla, náš hráč ji dotáhl do vítězného konce 13:11. Gavlas se rozhodl šance využít a vyhrál i v dalších dvou setech (10, 8, 5). Tokič se nechtěl nechat tak lehce porazit a stav zápasu srovnal na 3:3, po setech 11:5 a 11:6. Sedmý set pro sebe rozhodl náš mladý reprezentant a zvítězil 11:7.
Do hlavní soutěže dvouhry mužů se přímo kvalifikoval Petr Korbel, k němu si postup uhráli Marek Klásek a Antonín Gavlas. První kolo znamenalo stop pro Marka Kláska, vystavil mu ho Leung z Hongkongu 2:4. Petr Korbel si poradil s Chorvatem Zubčicem 4:0. Ve druhém kole narazí na Číňana Ma Longa. Antonínu Gavlasovi se v Doha dařilo i druhý den. Nezalekl se ani dalšího hráče ze světové stovky, 44. hráče WR, německého reprezentanta Bastiana Stegera. Po naprosto vyrovnaných setech zvítězil 4:3 a postoupil mezi 32 nejlepších hráčů. Soupeřem v boji o šestnáctku bude Gavlasovi dnes večer Chorvat Zoran Primorac, tentokrát již 20. hráč světového žebříčku.

Ve dvouhře žen z kvalifikace postoupila Iveta Vacenovská po vítězství nad Ruskou Voronovou 4:1 a nad Japonkou Hiurou 4:3. Reiko Hiura je 54. hráčkou světového žebříčku, Iveta otáčela stav 0:3 na sety, v sedmém setu vyhrála 14:12. Renáta Štrbíková porazila Libanonku Roubu Bsaibes 4:0, v dalším zápase ale prohrála 2:4 s Viktorií Pavlovič z Běloruska. Naše reprezentantka měla štěstí a do hlavní soutěže byla vylosována z druhých hráček skupin. Vacenovskou nyní čeká hráčka Hongkongu Lin a Štrbíkovou první nasazená Číňanka Zhang.

Ve čtyřhře mužů se do druhého kola dostal pár Korbel, Gavlas, kde prohráli s řecko-německou dvojicí Kreanga, Wosik 1:3.
Šrbíková s Vacenovskou budou bojovat o medaili. V prvním kole měla děvčata volno, ve druhém jim nestačil holandsko-rakouský pár Li Jiao a Li Qiangbing, oddílová spoluhráčka Vacenovské, 3:1. Boj o čtvrtfinále s našimi děvčaty vzdal běloruský pár Kostromina, Viktoria Pavlovich. O postup do semifinále se děvčata utkají s hráčkami z Hongkogngu Jiang, Yu.

V soutěži do 21 let máme všechny naše zástupce v hlavní soutěži. Jan Urbánek, Antonín Gavlas a Tomáš Konečný si postup vybojovali vítězstvím z kvalifikačních skupin, Iveta Vacenovská je nasazená jako dvojka turnaje do hlavní soutěže. Vacenovská bude hrát o medaili s Ruskou Bolshakovou. Konečného s Gavlasem čeká první, resp. druhý nasazený hráč, Švéd Axelquist a Maďar Jakab. Urbánek se utká s Němcem Baumem.