V Lisabonu postupuje trojice českých mužů

Tomáš Polanský vyřadil na úvod kvalifikace Rukljatsova z Běloruska, teď ho čeká domácí Diogo Chen

Kvarteto českých mužů na turnaji ITTF Challenge Plus v portugalském Lisabonu vstoupila do kvalifikace dvouhry. Do dalšího kola nepostoupil pouze Michal Obešlo, když prohrál sedmisetovou bitvu s Sahedem Idowu z Konga.

Zbylí tři čeští zástupci si dokázali se svými soupeři poradit. Na úvod turnaje ovšem nejprve nastoupil Jiří Martinko ve dvouhře mužů do 21 let. Prohrál s Bělorusem Vladislavem Rukljatsovem. Stejného soupeře pak měl v kvalifikaci dvouhry mužů také Tomáš Polanský. Ten už si ale s běloruským mladíkem věděl rady. Prohrál sice v koncovce čtvrtý set, ale výhra 4:1 znamenala postup. Ve druhém kole ho čeká domácí hráč Diogo Chen a vítěz tohoto souboje si zahraje hlavní soutěž.

Stejně tak do dalšího kola se probojoval Stanislav Kučera, když bez ztráty setu vyřadil Deana Shu z Nového Zélandu. Jeho příštím soupeřem bude Švéd Simon Arvidsson. O postup do hlavní soutěže si zahraje i Jiří Martinko, který si po vyřazení v kategorii do 21 let spravil chuť mezi muži a vyřadil Portoričana Daniela Gonzalese. Jeho příštím soupeřem bude Švéd Elias Ranefur.

2020 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Výsledky českých hráčů

Kvalifikace dvouhry mužů, 1. kolo: Stanislav KUČERA – Dean Shu (Nový Zéland) 4:0 (8,4,5,5), Sahed Idowu (Kongo) – Michal OBEŠLO 4:3 (6,7,-4,-4,-10,4,9), Jiří MARTINKO – Daniel Gonzales (Portor.) 4:0 (12,9,9,7), Tomáš POLANSKÝ – Vladislav Rukljatsov (Běl.) 4:1 (8,5,3,-13,5).

Dvouhra mužů do 21 let, 1. kolo: Vladislav Rukljatsov (Běl.) – Jiří MARTINKO 3:0 (10,7,8).