V mixu jedno finále

K semifinále mixu nastoupili dnes ráno na všech čtyřech stolech zástupci české reprezentace. Do finále se podařilo postoupit pouze Františku Plačkovi s Polkou Partykou, ostatní páry s českým zastoupením zůstaly před branami.

Plaček s Partykou zahájili výborně, vedli 2:0 na sety a ve třetím se dostali do koncovky. Tu se jim nepodařilo vyhrát, ruská dvojice získala sebevědomí a vyrovnala na 2:2. Ve třetím setu se dostal česko-polský pár do vedení, které těsně uhájil až do konce.
Druhý kadetský pár Schwarzer s Rumunkou Samarou prohrál ve čtyřech setech s druhou ruskou dvojicí. Celý zápas byli mírně vzadu a bohužel zaslouženě prohráli.

V těžké pozii nastoupili do semifinále juniorského mixu Jakub Kleprlík a Katka Pěnkavová. Proti domácím favoritům Jakabovi s Li Bin dokázali vyhrát pouze první set. Další již za asistence televizních kamer patřili domácím.
Blízko postupu do finále byli Iveta Vacenovská s Němcem Baumem. V naprosto vyrovnaném zápase se španěsko-rumunským párem Duran, Necula rozhodla pasivita a lehké chyby Bauma. V rozhodujících chvílích pátého setu zkazil snad pět forhendových topspinů a ve hře byl pasivní, z čehož těžil Duran, který na Ivetu bez problémů zakončoval. Vacenovská s Baumem bodovali jen pokud začínala s útokem Iveta.

Soutěže budou pokračovat dvouhrami, kde máme zastoupení v Katce Pěnkavové a Ivetě Vacenovské.