V mužské dvouhře zůstal už jen Lubomír Jančařík

Bylo to drama, ale nakonec se český reprezentant radovat z výhry nad Nuytinckem

Stejně jako v ženské dvouhře, zůstal po prvním kole dvouhry mužů na mistrovství Evropy ve Varšavě už jen jeden český zástupce. Lubomír Jančařík potvrdil, že je v posledních měsících v životní formě a porazil Belgičana Cédrica Nuytincka 4:2 na sety. Naopak Tomáš Polanský i Pavel Širuček se se soutěží loučí.

Od prvních míčků se snažil Lubomír Jančařík hrát aktivně, hecoval se a vyhrál v koncovce první set. Jenže jak sám po zápase přiznal, Nuytinck je velmi těžký soupeř. „Je to opravdu skvělý hráč, proti němu si každý bod musím uhrát. Nejnepříjemnější bylo, že velká hala je dost odlišná od těch, kde trénujeme. Než jsem se dostal do správného rytmu, utekly mi dva sety. Až pak to bylo lepší,“ řekl.

Prohrával 1:2 na sety a ve čtvrtém dějství přišel klíčový moment. „Vedl jsem v koncovce 10:8, jenže on mi dal prasátko a já si raději vzal oddechový čas. Ovšem pak přišlo ještě jedno a bylo srovnáno. Měl jsem obrovské štěstí, že se mi set podařilo zachránit, pak už jsem se cítil jistější. Měl jsem i já pár šťastných balonků, to se prostě stává. Mám z vítězství obrovskou radost a těším se na druhé kolo, kde mě čeká Francouz Simon Gauzy.“

Podobně jako sršel štěstím Lubomír Jančařík, seděl po zápase s Vladimírem Sidorenkem smutně na lavičce Pavel Širuček. Prožil zápas, na který nebude rád vzpomínat. Jako obvykle mu vadilo obrovské vedro v hale, jenže s tím se dokázal vypořádat. Mnohem horší byla agresivní a rychlá hra ruského mladíka. Ve druhém setu málem nadělil Širučkovi kanára a vyhrál ho 11:1. Český hráč to nevzdal, třemi vítěznými sety otočil vývoj a o postupujícím rozhodly koncovky posledních dvou dějství. Tu první prohrál Širuček 10:12, v té rozhodující prohrával už 4:10, ale s notnou dávkou štěstí dokázal srovnat. Pak ale opět získal dva míčky Sidorenko a mohl si zakřičet na oslavu postupu.

Tomáš Polanský ve dvouhře mužů rovněž končí. Jeho duel se Slovincem Bojanem Tokičem byl velmi vyrovnaný, český hráč vedl 2:1 na sety a měl dobře rozehraný i další set, ovšem pak jeho soupeř zpřesnil a zrychlil hru. Polanský prohrál dvě koncovky a měl štěstí, že za hozenou pálku mimo kurt obdržel pouze žlutou kartu. Dál ovšem bojoval, v šestém setu snížil ze 3:7 na 7:9, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráčů

Dvouhra mužů, 1. kolo: Bojan Tokič (Slovin.) – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (6,-8,-8,9,9,8), Vladimír Sidorenko (Rus.) – Pavel ŠIRUČEK 4:3 (5,1,-5,-6,-10,10,10), Lubomír JANČAŘÍK – Cédric Nuytinck (Bel.) 4:2 (11,-3,-8,10,8,9).