V rakouském Linzi se konal tradiční turnaj mládeže

V konkurenci bezmála čtyřek stovek hráčů a hráček z osmnácti zemí Češi vybojovali řadu medailí

Ve dnech 31.března – 3.dubna 2018 se v TIPS Aréně v rakouském Linci uskutečnil již 18.ročník mezinárodního turnaje mládeže Linz – Austria Raiffeisen Youth TT – Championships. V konkurenci 389 hráčů a hráček z 18 zemí se jej zúčastnilo i 59 mladých stolních tenistů a stolních tenistek z České republiky a v této konkurenci se opět vůbec neztratili.

V soutěžích družstev jsme měli v závěrečných bojích v pondělí v podvečer trojí zastoupení. V kategorii dorostenek Terezie Sazimová s Terezou Jiráskovou (obě TJ Sokol PP Hradec Králové 2) obsadily výborné 2. místo, když ve finále podlehly kombinovanému družstvu Hesenska a Berlína 0:3. Vynikajícího úspěchu dosáhla naše družstva v soutěžích staršího žactva. Ondra Květon (SK Jiskra Domažlice) s Janem Pisárem (KST Rakovník) zvítězili ve finále kategorie starších žáků nad družstvem Westa z Nizozemí 3:2 a Patricie Segetová (TJ Sokol Děhylov) s Evou Pokornou (SK DDM Kotlářka Praha) v barvách týmu KST ZŠ Vyšší Brod ve finále kategorie starších žákyň porazily výběr Lucemburska též 3:2.

V tzv. Challenge turnaji (naše soutěž útěchy) zvítězily Bára Antošová (TJ Tatran Hostinné) s Terezou Novotnou (TJ Sokol Vodňany) v kategorii nejmladších žákyň a Radim Nechyba s Tadeášem Vršovským (oba TTC Ústí nad Labem – Ústecký kraj) obsadili 2. místo v kategorii nejmladších žáků.

V úterý vyvrcholily závěrečnými boji soutěže jednotlivců. V kategorii nejmladších žákyň dosáhla výborného výsledku Vendula Šichanová (SK Dobré), když zvítězila v kategorii nejmladších žákyň. Ve finále vyhrála nad Slovenkou Ninou Darovcovou 3:2. V kategorii dorostenců vybojoval 3.místo Michal Blinka (SKST Liberec). V semifinále nestačil na pozdějšího vítěze Terence Yeunga z Kanady.

Další medailová umístění české naděje získaly v soutěžích útěchy. V kategorii nejmladších žákyň obsadila Bára Antošová (TJ Tatran Hostinné) 2. místo, když ve finále prohrála s Rakušankou Elenou Schinko 12:14 v pátém setu. V kategorii nejmladších žáků obsadili Radim Nechyba (TTC Ústí nad Labem) 2. místo a Tadeáš Vršovský (TTC Ústí nad Labem) 3. místo, v kategorii mladších žákyň obsadila Aneta Dubravcová (TJ Sokol Lhenice) 3. místo, v soutěži starších žákyň zvítězila Andrea Meškánová (KST ZŠ Vyšší Brod) a 2. místo obsadila Eva Pokorná (SK DDM Kotlářka Praha), v soutěži starších žáků obsadil Václav Vítů (TJ Krupka) 3. místo, v kategorii dorostenek obsadila Martina Nováková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3. místo a v kategorii dorostenců zvítězil Jan Mokrejš a na 3. místě skončil Martin Jirásek (oba TJ Sokol PP Hradec Králové 2).

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům a hráčkám, jejich trenérům a rodičům za úspěšnou reprezentaci.