V semifinále dvouhry nikdo z našich!

Obě naše žhavá želízka v ohni v dnešním podvečeru bohužel prohrála. Kateřina Pěnkavová prohrála se Španělkou Dvorak 1:4 a Tomáš Tregler s Polákem Chodorskim 2:4.

Tolik očekávaná čtvrtfinále ve dvouhře všech kategorií jsou vždy nejvíce napínavá. Je neobyčejně zajímavé sledovat nejlepší hráče Evropy, jak se vypořádávají s myšlenkou vítězství a tím i jisté medaile. Kačka po prvním prohraném setu srovnala na 1:1. Zdálo se, že tím získala potřebné sebevědomí a přesvědčení o správné taktice. V dalším setu se snažila až příliš držet tempo rychlosti hry se svou soupeřkou, to nebylo podle mého názoru vhodné. Dvorak vyhovuje hra rychlých výměn, hůře reaguje na změnu rytmu hry, výšku míčků a jeho rotaci. Správně zařadila česká reprezentantka do hry krátké míče, především z příjmu to bylo velmi efektivní. Pohybem dopředu Španělka opouštěla střehové postavení a otvírala prostor Katce k následným rychlým dlouhým topspinům. Osobně mě porážka Katky velmi mrzí, je však potřeba sportovně přiznat, že soupeřka byla o krůček lepší. Obhájkyně zlata v singlu z minulého MEJ nedělala lehké chyby a šla disciplinovaně za svou obhajobou. Je škoda, že se nepodařilo Kateřině obhájit bronzovou medaili ze dvouhry právě tady u nás v Praze a na jejím posledním MEJ.
Tomáš začal svůj zápas trochu zakřiknutě, Polák Chodorski byl aktivnější a především forhendovým úderem v první části zápasu dominantnější. Podobně jako v jeho předchozím zápase prohrával Tomáš Tregler 0:3 na sety. Bouřlivě povzbuzující diváci burcovali svého hráče ke zvratu. Tomáš prokázal jako již několikrát během tohoto MEJ pevné nervy a jak ve čtvrtém, tak v pátém setu odvracel nepříznivý stav a dokonce i mečbol. V dramatickém šestém setu za stavu 3:2 pro Poláka nevyužil dva setboly, několikrát pokazil první topspin bekhendem. Potom měl Polák opět mečbol a za stavu 13:12 využil možnosti time outu. Po krátké poradě s trenérem Tregler srovnal. V zápětí měl Chodorski znovu mečbol a již svou šanci proměnil. Diváci jistě odcházeli z hlediště Sazky Areny zklamáni, že se našim barvám nepodařilo postoupit do zítřejších semifinále. Myslím si, že všichni se mnou budou souhlasit, když i tak vyzvedneme výkon Tomáše Treglera během celého MEJ, které trvá deset dní a není jednoduché si udržet formu po celou dobu turnaje. Ve svém věku je výborně technicky vybaven a pokud zapracuje na důraznosti hry, nemusíme se o jeho budoucnost obávat.