V Senci začal letošní ročník Joola Satellite Tour 2019

Dan Janovský se v kategorii dorostu radoval z vítězství ve dvouhře

První turnaj 27. ročníku Joola Satellite Tour 2019 začal v Senci. Úvodní den patřil tradičně soutěžím jednotlivců a řada českých hráček se probojovala na medailové pozice. Veliký úspěch zaznamenal Dan Janovský, který vyhrál dvouhru dorostenců. Hráč TJ Sokol PP Hradec Králové ve finále porazil Šimona Jadrného z Havlíčkova Brodu.

V soutěži dorostenek skončila cesta dvou českých hráček v semifinále. Tereza Bártová prohrála s Lisou Göbeckeovou a Martina Nováková s pozdější vítězkou Adrianou Illášovou. Na medaili dosáhla také Monika Pařízková ve dvouhře starších žákyň. V semifinále prohrála se Slovenkou Emou Činčurovou a vybojovala bronz.

Druhým českým zástupcem, který se radoval z vítězství, byl Jindřich Morávek z TJ Jiskra Strážnice. Ve finále dvouhry mladších žáků porazil Davida Sochora z pražské Sparty. Bronz vybojovali Petr Hodina z Prachatic a Martin Slaný z Havířova. A také v kategorii mladších žákyň přišla jedna česká medailová radost, když Lucie Juchelková ze Sokola Vsetín postoupila až do semifinále a odvezla si bronz.

Joola Satellite Tour 2019, Senec

Výsledky soutěží jednotlivců

Dvouhra dorostenců, semifinále: Šimon JADRNÝ (HB Ostrov Havlíčkův Brod) – Jan KRAMEŠ (Elizza Praha) 3:2 (-11,-4,9,12,3), Dan JANOVSKÝ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Dušan VEZMAR (Srb.) 3:0 (11,2,7), finále: Dan JANOVSKÝ – Šimon JADRNÝ 3:0.

Dvouhra dorostenek, semifinále: Lisa GÖBECKEOVÁ (TTV Niedersachsen) – Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 3:1 (-5,8,-3,-6), Adriana ILLÁŠOVÁ (ŠKST Topolčany) – Martina NOVÁKOVÁ (Maveba) 3:0 (9,10,8), finále: Adriana ILLÁŠOVÁ – Lisa GÖBECKEOVÁ 3:2 (-11,6,-9,6,11).

Dvouhra starších žáků, semifinále: Nicolas KUBALA (Stolnotenisové centrum) – Akito ITAGAKI (TSV Bad Königshofen) 3:1 (-6,6,2,8), Kristián UHERÍK (ŠKST Topolčany) – Pavol BILKA (Stolnotenisové centrum) 3:2 (-6,6,-9,10,8), finále: Kristián UHERÍK – Nicolas KUBALA 3:1 (-6,7,8,8).

Dvouhra starších žákyň, semifinále: Ema ČINČUROVÁ (ŠKST Topolčany) – Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) 3:0 (7,1,4), Eliška ŠTULLEROVÁ – Dominika WILTSCHOVÁ (obě Stolnotenisové centrum) 3:1 (9,-5,9,8), finále: Eliška ŠTULLEROVÁ – Ema ČINČUROVÁ 3:2 (5,-7,9,-6,4).

Dvouhra mladších žáků, semifinále: David SOCHOR (AC Sparta Praha)- Petr HODINA (TTC Libín Prachatice) 3:1 (8,-6,5,4), Jindřich MORÁVEK (TJ Jiskra Strážnice) – Martin SLANÝ (SKST Baník Havířov) 3:1 (-9,7,11,11), finále: Jindřich MORÁVEK – David SOCHOR 3:2 (8,-7,9,-3,7).

Dvouhra mladších žákyň, semifinále: Bianka DIKOVÁ (ŠKST Topolčany) – Lucie JUCHELKOVÁ (TJ Sokol Vsetín) 3:0 (8,6,9), Koharu ITAGAKIOVÁ (TSV Bad Königshofen) – Nina DAROVCOVÁ (ŠKST Karlova Ves) 3:1 (-7,7,5,7), finále: Koharu ITAGAKIOVÁ – Bianka DIKOVÁ 3:1 (-4,7,6,5).