V soutěžích družstev se mladým českým talentům v Olomouci dařilo

Jan Škalda se svým spoluhráčem Tadeášem Vršovským se radovali z vítězství v kategorii U11

Z vítězství na mezinárodním turnaji Czech U11 & U13 Open v Olomouci se radovali v soutěži družstev mladí čeští hráči a také hráčky v kategorii minikadetů U11. Dvojice Jan Škalda, Tadeáš Vršovský, startující pod názvem Czech TTA, prošla soutěží bez větších problémů a ve finále si poradila s izraelsko-litevským složeným družstvem.

V kategorii minikadetek U11 bylo do soutěže přihlášeno pouze pět družstev, které hrály systémem každý s každým. Bez jediné porážky prošly turnajem nejlépe Tereza Kovaříčková s Elenou Kuchařovou, startující v barvách Czech TTA. Druhé místo obsadilo složené družstvo ve složení Noa Sharonová z Izraele, Romana Glücková z Moravského Berouna. Třetí byl další tým s českou účastí. Michaela Remundová z pražské Ellizy hrála společně s Jihoafričankou Juane Scholtzovou a vybojovaly společně bronz.

V kategorii minikadetů U13 se ze stříbrné medaile radoval Ondřej Vranka z KST Zlín. Společně s polským spoluhráčem Miloszem Piczowskim prohráli až ve finále litevsko-italským týmem Ervinas Uzialo, Giaccomo Izzo. Bronz vybojovalo družstvo TJ Jiskra Heřmanův Městec Dan Volhejn, Mark Robin Wagner. Také v kategorii minikadetek dosáhla česká hráčka na stříbro. Karolína Jaroňová z pražské Sparty společně se Slovenkou Lindou Majerčíkovou prohrály až ve finále s hráčkami polské Wroclawi. Bronz vybojovaly Tereza Kovaříčková s Elenou Kuchařovou. Turnaj vyvrcholí o víkendu soutěžemi jednotlivců.

Foto Jana Škaldy: Andreas Promberger

Czech U11 & U13 Open, Olomouc

Finálové výsledky play off soutěží družstev

Minikadeti U13, finále: Litva, Itálie – Rybnik, KST Zlín 3:2. Giaccomo Izzo – Milosz Pieczowski 3:0 (6,11,8), Ervinas Uzialo – Ondřej Vranka 1:3 (-8,6,-10,-6), Giaccomo Izzo, Ervinas Uzialo – Milosz Pieczowski, Ondřej Vranka 3:1 (-9,9,9,5), Ervinas Uzialo – Milosz Pieczowski 1:3 (-6,8,-5,-4), Giaccomo Izzo – Ondřej Vranka 3:0 (8,9,9).

Minikadetky U13, finále: AZS UE Wroclaw – Žiar nad Hronom, Sparta 3:0. Natália Gaworská – Karolína Jaroňová 3:0 (3,9,6), Malwina Jarecká – Linda Majerčíková 3:1 (6,6,-11,9), Natália Gaworská, Malwina Jarecká – Karolína Jaroňová, Linda Majerčíková 3:1 (6,4,-8,7).

Minikadeti U11, finále: Czech TTA – Izrael, Litva 3:1. Jan Škalda – Jegor Larkov 3:0 (8,8,3), Tadeáš Vršovský – Natanel Abramov 0:3 (-6,-8,-7), Jan Škalda, Tadeáš Vršovský – Jegor Larkov, Natanel Abramov 3:0 (8,9,10), Jan Škalda – Natanel Abramov 3:1 (6,-12,9,6).