Vacenovská na čtvrtfinále nedosáhla

Německá obranářka Ivancanová nad síly české reprezenantky

Iveta Vacenovská si čtvrtfinále turnaje nejlepších evropských stolních tenistek Europe TOP 16 v Baku nezahraje. Česká reprezentantka v rozhodujícím utkání prohrála s Němkou Irene Ivancanovou 0:3 a skončila ve skupině D na třetím, nepostupovém místě. Do čtvrtfinále Europe TOP 16 v Baku postoupily Nizozemka Li Jiao a dnešní přemožitelka Ivety Vacenovské Irene Ivancanová.

Zápas s neoblíbenou soupeřkou Irene Ivancanovou byl hodně o taktice a trpělivosti. Z tohoto pohledu měla Iveta Vacenovská největší šanci na úspěch v úvodním setu, který přinesl vyrovnanou partii. Za stavu 8:8 měla česká reprezentantka servis, ale ani jeden míček při něm neuhrála. Německá obranářka důležitou první sadu vyhrála o dva balónky 11:9, což jí viditelně přidalo na sebevědomí. Ivancanová pak daleko lépe vstoupila do druhého i třetího setu. Pokaždé si vytvořila několikabodový náskok, ten sice Vacenovská dokázala snížit na 7:9 respektive 8:9, jenže koncovky si německá vicemistryně Evropy z roku 2011 již „pohlídala“ a po vítězství 3:0 postoupila do odpoledního čtvrtfinále. „Ivetu hodně zlomil prohraný první set. Pak už jí chyběla větší trpělivost počkat si na ten správný míček pro zakončení. A Ivancanová je natolik zkušená hráčka, která toho dokázala patřičně využít,“ zhodnotil třetí utkání Ivety Vacenovské v Baku reprezentační trenér Pavel Krpec.

Ivancanová IMG_6268

Německá obranářka Ivetu Vacenovskou do čtvrtfinále turnaje Europe TOP 16 nepustila

Europe TOP 16 v Bakulogo 2015_europe_top_16 Baku

Z výsledků turnaje

ŽENY

Skupina D

III. kolo: Iveta VACENOVSKÁ – Irene Ivancanová (Německo) 0:3 (-9,-7,-8), Li Jiao (Nizozemsko) – Natalia Partykaová (Polsko) 3:0 (7,6,6). Konečné pořadí ve skupině: 1. Li Jiao 6 bodů, 2. . Irene Ivancanová 5 b., 3. Iveta VACENOVSKÁ 4 b., 4. Natalia Partykaová 3 body.