Valuch s Tomanovou vítězi Memoriálu Milana Hrachového

Nová akvizice Hradce Králové Tamara Tomanová potvrdila skvělou formu

Podobně jako v minulých letech probíhal současně se závěrečnými boji na olomouckém Czech Open turnaj, na který se na poslední chvíli hlásí hráči a hráčky, kteří neuspějí v úvodu turnaje okruhu ITTF World Tour.

Letošní ročník Memoriálu Milana Hrachového ve Frýdlantu nad Ostravicí ozdobili svými výkony Pavel Širuček, Ondřej Bajger, Slovák Alexander Valuch, Nikita Petrovová a také Tamara Tomanová. Právě nová akvizice extraligového SVS Hradec Králové vyhrála soutěž žen. Tomanová už na Czech Open naznačila svoji formu, když postoupila do závěrečného kola náročné kvalifikace. Turnaj ve Frýdlantu pak vyhrála po finálové sedmisetové bitvě s Barborou Kapounovou.

Nejlepší český hráč současnosti Pavel Širuček až do finále postupoval bez větších problémů, tam ovšem nestačil na Slováka Alexandra Valucha, hájícího barvy TSG Kaiserslauternu. Finále bylo opět velmi vyrovnané, Valuch vyhrál až po sedmi setech 4:3.

Turnaj se hraje nejen v kategoriích mužů a žen, ale také nabízí možnost srovnání výkonnosti na začátku sezony pro mladší kategorie. Dvouhru juniorů i dvouhru mužů do 21 let vyhrál František Onderka z TJ Ostrava KST, dvouhru žen do 21 let Nikita Petrovová z VFL Kellinghusen a dvouhru juniorek Kristýna Pěnkavová z Vlašimi.

„Byl to jednoznačně nejpovedenější ročník v historii memoriálu. Přihlásilo se sto šedesát hráčů a hráček, hrálo se v devíti kategoriích, tedy včetně veteránů a neregistrovaných. Věřím, že si to všichni účastníci užili, nálada byla během turnaje výborná. Chtěla bych poděkovat sboru rozhodčích, kteří náročný program bezchybně zvládli, za podporu pak nejen České asociaci stolního tenisu, ale také Moravskoslezkému kraji, městu Frýdlant nad Ostravicí a všem ostatním partnetům za podporu,“ řekla k turnaji jeho ředitelka Marie Hrachová.

Memoriál Milana Hrachového, Frýdlant nad Ostravicí

Finálové výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Pavel ŠIRUČEK (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Martin OLEJNÍK (KT Praha) 4:2 (-6,10,4,7,-9,8), Alexander VALUCH (TSG Kaiserslautern) – Ondřej BAJGER (TTC Ostrava 2016) 4:0 (10,7,4,5), finále: Alexander VALUCH – Pavel ŠIRUČEK 4:3 (10,-6,7,5,7,-5,8).

Dvouhra žen, semifinále: Tamara TOMANOVÁ (SVS Hradec Králové) – Hana KUBÁTOVÁ (CDU SPORT – ST Ostrava) 4:2 (-7,-5,12,9,3,5), Barbora KAPOUNOVÁ (TJ Ostrava KST) – Tereza PYTLÍKOVÁ (SKST Vlašim) 4:1 (9,9,-7,10,4), finále: Tamara TOMANOVÁ – Barbora KAPOUNOVÁ 4:3 (-11,5,-8,-7,6,3,10).

Dvouhra mužů do 21 let, finále: František ONDERKA – Adam ŠTALZER (oba TJ Ostrava KST) 3:0 (10,5,10).

Dvouhra žen do 21 let, finále: Nikita PETROVOVÁ (VFL Kellinghusen) – Monika URÍKOVÁ (SK Řeznovice) 3:0 (11,4,11).

Dvouhra juniorů, finále: František ONDERKA – Tomáš MARTINKO (oba TJ Ostrava KST) 3:1 (-6,7,8,9).

Dvouhra juniorek, finále: Kristýna PĚNKAVOVÁ (SKST Vlašim) – Jana VAŠENDOVÁ (TJ Ostrava KST) 3:2 (-7,9,8,-9,10).