Ve čtyřhře české týmy na Czech Open také neuspěly

Tomáš Konečný s Lubomírem Jančaříkem prohráli o postup s Poláky 2:3

Podobně jako ve dvouhrách nepostoupili ani ve čtyřhrách do hlavní soutěže Czech Open žádné české dvojice. Do bojů jich zasáhlo celkem pět, bohužel čtyři skončily hned v prvním kole, dvojice Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík vypadla v kole druhém.

Do něj se dostala bez boje, když rakouský pár Alexander Chen, David Serdaroglu k zápasu prvního kola nenastoupil. Proti polskému deblu Marek Badowski, Patryk Zatowka nezačali Češi dobře a prohráli první dva sety. Pak ale stav vyrovnali a rozhodovalo se v pátém dějství, kde byli v koncovce lepší Poláci. V hlavní soutěži se tak představí pouze nasazené dvojice Hana Matelová s Barborou Balážovou a také Pavel Širuček s Tomášem Treglerem.

V Olomouci byly rozdány už první poháry. Ve dvouhře mužů do 21 let se z vítězství radoval Japonec Yuto Kizukuri, který ve finále porazil Slovince Darko Jorgiče. V soutěži žen vyhrála čínské finále Wang Yidi, která stejným poměrem porazila Chen Ke.

Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Alexander Shibajev, Kirill Skačkov (Rus.) – Antonín GAVLAS, David REITŠPIES 3:0 (2,4,2), Lubomír JANČAŘÍK, Tomáš KONEČNÝ – Alexander Chen, David Serdaroglu (Rak.) 3:0 w.o., 2. kolo: Marek Badowski, Patryk Zatowka (Pol.) – Lubomír JANČAŘÍK, Tomáš KONEČNÝ 3:2 (5,7,-9,-9,9).

Čtyřhra žen, 1. kolo: Jana Noskovová (Rus.), Sofia Polcanová (Rak.) – Kristýna ŠTEFCOVÁ, Kateřina TOMANOVSKÁ 3:1 (4,6,-7,11), Lee Yujin, Park Joohyun (Kor.) – Dana ČECHOVÁ, Britt Eerlandová (Niz.) 3:2 (11,7,-5,-4,5), Lin Chia-Hsuan (Taiwan), Wu Yue (USA) – Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ 3:1 (8,-3,5,4).

Výsledky finále dvouhry do 21 let

Dvouhra mužů do 21 let: Yuto Kizukuri (Jap.) – Darko Jorgič (Slovin.) 3:2 (10,3,-8,-8,6).

Dvouhra žen do 21 let: Wang Yidi – Chen Ke (obě Čína) 3:2 (4,-9,-6,9,9).