Ve dvouhrách čtyři v osmifinále

Druhým dnem dnes pokračovaly soutěže jednotlivců na 47. ME juniorů v Budapešti. Dopoledne a odpoledne se hrály čtyřhry, k večeru se rozhodovalo o osmifinalistech dvouhry.

Nejsmutnějším okamžikem bylo vyřazení Martiny Smištíkové, která narazila na Rusku Bolshakovou, s kterou prohrála již v družstvech. Ruska předvádí nepříjemný ping-pong – na bekhendu sklápí s trávou, z forhendu se snaží útočit. Martina hrála bojovně, vedla 3:1 na sety. Všechny zbývající sety byly vyrovnané, pár míčku však vždy chybělo. V rozhodujím setu se Martina nevzdala ani za stavu 6:10, stáhla až na 9:10, vyrovnat už nedokázala.

Iveta Vacenovská porazila Polku Smetek, trochu se trápila jen v prvním setu, poté co ho vyhrála, již na stole kralovala. Katka Pěnkavová smetla za 15 minut ze stolu Srbku Feher, se kterou měla letos bilanci 0:2. Obě naše reprezentantky nyní čekají Francouzsky, Iveta hraje s Grundisch, Katka s Phai Pang.

Jakub Kleprlík začal s favorizovaným Duranem výborně, nepouštěl ho do útoku a vedl 2:0. Duran byl v dalším průběhu aktuvnější, lépe se pohyboval a tlačil přísně Jakuba přes forhend, kde se Jakub dostával pod tlak. Klíčový byl pátý set, Jakub stáhl z 6:10 do výhod, jediný svůj setbol neproměnil a prohrál 14:16. V šestém setu už Duran dominoval.

Perfektní výkon a zaloužený postup do osmifinále vybojoval Luboš Žiga. Ve čtyřech setech porazil Rakušana číňského původu Fenga. V osmifinále ho čeká německý partner v mixu Ivety Vacenovské Patrik Baum.

Mezi 32 nejlepšími skončila pouť obou našich zbývajících kadetech. Zdena Dyškantová nestačila na Polku Partyku, která měla větší úderovou jistotu i herní vyzrálost. Katka Bachurová prohrála s Hudecovou, která hraje v Čechách v Hluku.

V kadetech vypadl Tomáš Tregler s Francouzem Salifou 2:4. „V zápase mu chyběla trochu drzost a odvaha. Až příliš si uvědomoval, že hraje s jedním z nejlepších kadetů“, řekl k zápasu trenér juniorů Pavel Špaček, který Treglera v zápase kaučoval. Ve hře je tak z kadetů pouze Antonín Schwarzer, který porazil Dána Rasmussena, nyní ho čeká Rus Paikov.

Byly rozehrány i soutěže čtyřher a mixů. Zvlášť v mixech se českým rerezentantům dařilo a ve hře je ještě velký počet párů.