Ve dvouhrách zatím střídavě oblačno

Dnes ráno se v Hluku rozběhly soutěže jednotlivců, respektive dvouher. Některým našim hráčům se daří, některým naopak.

Třetí nasazený hráč turnaje Lubomír Jančařík si ve svém prvním zápase ve skupině lehce poradil se Srbem Danielem Toaderem 3:0. V druhém zápase proti Lotyšovi Sidorovsovi prohrál první set, ale další tři celkem bez problémů vyhrál. O první místo ve skupině se utkal s Chorvatem Bornou Kovacem. Luboš prohrával 1:2 na sety, srovnal na 2:2 a v pátém setu se se soupeřem tahal téměř o každý balónek až do stavu 7:7. Nakonec zvítězil 11:7 a postupuje z prvního místa.
První nasazený ve skupině jsou z juniorů kromě Jančaříka ještě Schwarzer a Zlámal. Jaromír Zlámal si poradil 3:1 s Rakušanem Ulbingem, po té vybojoval vítězství 3:2 nad Francouzem Guillaumem. Ve třetím zápase ve skupině ho ještě čekal Švéd Nordberg, který už měl porážku právě s Ulbingem. Jarda zvítězil 3:0
Schwarzer se ráno trochu potrápil se Švédem Johanssonem, 3:1, pak porazil 3:0 Lucemburčana Gonderingera a Maďara Vajdu. Jančařík, Zlámal a Schwarzer jsou tedy postupujícími z prvního místa.
Šanci postoupit do mezikola měl ještě Tomáš Tregler, který sice nestačil na čtvrtého nasazeného Peteho ze Srbska, 0:3, ale hned na to si Tomáš 3:0 poradil s Polákem Hatalem. Bohužel v poslední dvouhře s Chorvatem Marakovicem Tomáš nepředvedl nejlepší výkon a prohrál 0:3 a na vzájemné sety skončil třetí ve skupině.
Pouze soutěž útěchy si zahrají ostatní junioři. Obešlo, Mikulec, Pekárek, Zatřepálek a Hájek. Nejblíže z nich byl k postupu Michal Obešlo. Michal prohrál s jedničkou ve skupině Rusem Olonovem po naprosto vyrovnaném boji 2:3, pak prohrál s Francouzem Magoisem a nakonec zvítězil 3:0 s Lotyšem Agurjanovsem. Aleš Pekárek ve svých duelech skupiny prohrál s Rumunem Ionescem 2:3, 1:3 s Rakušanem Jovanovicem a 0:3 polským hráčem Malickim. Jednoho vítězství dosáhl po porážkách se Slovákem Balážem a Rakušanem Probstem Michal Zatřepálek nad Švédem Barmanem, 3:0 a Ivo Mikulec po porážkách s Francouzem Salifou a Rakušanem Fegerlem porazil slovenského kadeta Ježa 3:1. Michal Hájek nestačil ani na jednoho svého soupeře a postupně prohrál s Bukinem z Ruska, Burgisem z Lotyšska a Štorcem z Rakouska.

Více se asi čekalo od juniorek. Kačka Pěnkavová se zde stále hledá, podle jejích slov jí chybí rychlost v pohybu do forhendu a se Švédkou Rask zvítězila se štěstím a po porážce s Maďarkou Vargou 1:3 postupuje z druhého místa. Ostatní české juniorky čeká útěcha.
. Relativní šanci postoupit měla ještě Lucie Gajanová, která prohrála s první nasazenou, Rumunkou Kont 2:3 a 1:3 s Ruskou Fetinkhinou, všechny 4 sady byly o dva míčky, v posledním zápase porazila 3:2 Slovenku Bakaiovou, nakonec skončila na vzájemný zápas s Ruskou čtvrtá ve skupině.
Dva vyrovnané zápasy sehrála i Michaela Rohlíková, ale porážka od kadetské slovenské reprezentantky Hudecové, 1:3, ji určitě bude mrzet. Ve druhém zápase s Maďarkou Pergel, čtvrtou nasazenou hráčkou, po dvou vyrovnaných, ale prohraných, setech, srovnala na 2:2. V páté sadě ale už Maďarka neponechala nic náhodě a zvítězila 5.
Lucie Žmolíková si neporadila s obrannou hrou srbské reprezentantky Bosancic, prohrála 0:3, pak chvíli vzdorovala jedničce nasazené Maďarce Li Bin, když vyhrála první set, další dva prohrála 9 a 8, ve čtvrtém vedla ještě 9:6, ale prohrála ho 11.
Tereza Štrofová, hrající zde jako náhradnice, ve svém prvním dnešním zápase zaskočila Slovenku Dominiku Kolářovou a vynutila si pětisetový zápas, který ovšem nedotáhla do vítězného konce. Ve druhém zápase prohrála 0:3 s Paukovic z Chorvatska a ve třetím 0:3 s Francouzkou Lennon.
Daleko od postupu nebyla ani Hana Matelová, která sice nejdříve podlehla 0:3 Němce Obst, pak ale vedla 2:1 na sety s Francouzkou Lascols a čtvrtý prohrála 10:12, pak už jí Francouzka porazila 11:4. Škoda, neboť Hanka hned v dalším zápase porazila 3:0 srbskou hráčku Barnu, která je v současnosti 10. hráčkou evropského kadetského žebříčku, tedy věková kategorie Hanky.
Aneta Kučerová ve svých prvních dvou zápasech uhrála set proti Němce Őzler, 0:3 prohrála s Polkou Bak. V posledním zápase vydřela vítězství se Švédkou Melcher 11:9 v pátém setu.
Třetí kadetka, Kristýna Ondříšková, se vítězství ve skupině nedočkala, prohrála 0:3 se Švédkou Lundstrőm a pak třetí nasazenou hráčkou, Slovenkou Kmotorkovou.
Mirka Ságlová a Nikola Roubalová, dvojka a trojka současného českého žebříčku, rozhodně nemají dnes svůj den. Mirka sice nejdříve porazila Polku Walnou 3:1, pak ale prohrála 1:3 s Turkyní Uzgen, kterou včera porazily i kadetky Matelová s Kučerovou. Ve třetím svém zápase vedla s Gabrielou Feher ze Srbska vedla 2:1 na sety, 5:0 a 8:6, set prohrála 9 a pátý také. Ve skupině skončila třetí. na vzájemné sety s Walnou a Uzgen.
Nikola Roubalová dokázala ve skupině vyhrát jeden set, a to v poslední dvouhře se Srbkou Markus. Před tím prohrála 0:3 s Ruskou Lemeshevskayou a Němkou Czasjkowski a skončila čtvrtá ve skupině.