Ve finále extraligy mužů vyrovnáno na 1:1

El Niňo zvítězilo hladce 4:0
V druhém finále play off extraligy stolních tenistů zvítězila ve čtvrtek 18. května SF SKK El Niňo Praha nad Startem Horní Suchá 4:0 a vyrovnala stav série na 1:1. Třetí a čtvrté utkání se hraje 24. a 25. května na stolech Startu v Havířově v herně Na Šumbarku. Případný pátý, rozhodující zápas by se uskutečnil 29. května v Praze. Z obou utkání bude pořizovat opět Česká televize záznam na ČT 4 Sport. Z třetího zápasu bude odvysílán 50minutový záznam od 17.00 hodin 25. května a ze čtvrtého opět 50minutový záznam od 17.00 h 26. května.

Málokdo očekával, že druhé finále za asistence televizních kamer skončí už po hodině a čtvrt. Hodně napověděly úvodní sety duelů Prokopcov – Šereda a Vožický – Košťál. Domácí borci v obou případech otočili téměř ztracené vývoje setů, což se později ukázalo jako hodně důležité. Vožický sice nad Košťálem vyhrál bez ztráty setu, ale Šeredou prohraná sada neotřásla a dokonce získal nad Prokopcovem další dva sety. Slovenský reprezentant předváděl v těchto okamžicích, jak má rychlou ruku a uvolněnost pohybu. Ale Ukrajinec v barvách obhájce titulu disponoval větším důrazem a tvrdostí a v dalším průběhu tlačil Šeredu do defenzívy. Třetí bod získal pro El Niňo opět Prokopcov, hrající ve velké pohodě, nad Košťálem.O zvrat ve vývoji se ještě pokoušel Čihák proti domácímu Konečnému, ale neuspěl. Konečný, ačkoliv špatně Čihákovi přijímal, dokázal větším důrazem vyhrát dva sety ze tří a ve čtvrtém odvrátil soupeři tři setboly a proměnil svůj první mečbol. Tím bylo o hladké výhře El Niňa rozhodnuto.
Jindřich Panský, trenér El Niňa: „Dneska se mně mluví lépe. Čtyři nula vypadá na hladkou záležitost, ale zápasy byly vyrovnané. Košťál měl první set vyhraný a taky Šereda. Myslím si, že první zápasy a možná přímo sady rozhodly celé utkání. V Havířově nás čeká horká půda. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme. Začíná se znovu.“
Miroslav Schenk, trenér Startu: „V začátku byly dva momenty, které hodně rozhodovaly. Kdyby Košťál a Šereda vyhráli první set… Myslím si, že moji svěřenci byli po včerejšku unavení a zároveň, jak se říká, po posvícení přichází… Ale z Prahy odjíždíme spokojeni. Chtěli jsme vyhrát jeden zápas a to se nám podařilo.“
El Niňo Praha A – Start Horní Suchá 4:0. Prokopcov – Šereda 3:2 (9,-7,-7,6,8), Vožický – Košťál 3:0 (12,10,4), Konečný – Čihák 3:2 (9,-9,9,11), Prokopcov – Košťál 3:1 (8,10,-7,10).