Ve finále vyrovnáno na 2:2

Start se vzchopil a vyhrál 4:1
O titulu se rozhodne v Praze 29. května
Přesně o hodinu méně než včera trvalo čtvrté finále play off extraligy mužů mezi Startem Horní Suchá a SF SKK El Niňo Praha. Výsledek tentokrát byl velmi příznivý pro domácí stolní tenisty, kteří po vítězství 4:1 srovnali stav série na 2:2 a finále se stěhuje do Prahy. K rozhodujícímu utkání dojde 29. května v herně na Kotlářce. Čtvrté pokračování finálové série se odehrávalo opět před televizními kamerami a Česká televize z něho pořizovala 50minutový záznam, který bude k vidění v pátek 26. května od 17 hodin na ČT 4 Sport.

Trenér domácích Schenk zamíchal sestavou, ale totéž učinil jeho protějšek Panský. Tak se stalo, že k prvním dvouhrám nastoupili Marek Čihák proti Bohumilu Vožickému a Radek Košťál proti Dmitrovi Prokopcovovi. Start po úvodních singlech vedl 2:0 – stejně jako ve středu. Jestliže však včera sehrál Košťál dvě smolné partie, tak nyní ze sebe setřásl nervozitu a bez ztráty setu porazil Prokopcova 3:0. Tím mu připravil druhou porážku ve finále. Přitom je zajímavé, že Ukrajinec včera rovněž nezvládl svůj první zápas (se Šeredou 0:3). Vytáhl se také Čihák. Včera neměl na Vožického, jak se říká, nárok, ale tentokrát měl zápas jiný průběh. Po hladce prohraném prvním setu se podařilo Čihákovi vymanit z pasivity a naopak soupeře tlačil stále více od stolu. V pátém setu mu potom utekl na 6:0 a 9:3 a dotáhl střetnutí k vítězství.
Petera Šeredu zastihla finálová série ve skvělé formě a výjimkou nebyl ani jeho zápas s Tomášem Konečným. Ačkoliv hráč El Niňa dělal co mohl a často výtečně dotahoval výměny do konce, tak v celkovém součtu ho slovenská jednička převyšovala. Šereda udivoval nesmírně rychlým přechodem, hlavně z forhendu a kontraspiny z jeho rakety létaly na soupeřovu polovinu neuvěřitelně rychle.
O těžko předvídatelném průběhu jednotlivých zápasů svědčil duel Čiháka s Prokopcovem. Hráč El Niňa měl být psychicky spíše nalomen a Čihák „na koni“, ale průběh hovořil jasně pro Prokopcova. Hosté tak snížili na 1:3 a svitla jim naděje. Ovšem Šereda už nepřipustil pokračování utkání a Vožického ve velkém stylu porazil 3:1. Čtvrtečním výkonem se Šereda stal nejvážnějším kandidátem na zisk Poháru pro nejlepšího hráče play off. Po čtyřech zápasech má skóre 6:1, zatímco jeho nejvážnější soupeři utrpěli od něho po porážce. Prokopcov má skóre 6:2, Vožický 5:2.
Trenér El Niňa Jindřich Panský: „Musím se opakovat. Ukázala se opět ohromná vyrovnanost a je to zřejmě tak vyrovnaná série, že je velmi těžké vyhrát dvakrát za sebou. My jsme včera do toho dali absolutně všechno a otočili ztracený zápas. Dneska, ač jsme chtěli, tak takové vnitřní uspokojení u nás zapřičinilo, že jsme v koncovkách nestačili. Soupeř naopak věděl, že musí vyhrát a šel asi za vítězstvím více než my. Pro vývoj utkání byly klíčové první dva zápasy.“
Trenér Startu Miroslav Schenk: „Včera to mělo dopadnout tak, jak dnes. Rozehráno jsme to měli stejně, ale dnes se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězství. Měl jsem trochu strach před první sérií, když Čihák včera pohrál s Vožickým celkem hladce. A tak jsem mu před tím, než šel ke stolu, připomínal, že každý zápas je jiný. A bylo to tak…“
4. finále: Start Horní Suchá – SF SKK El Niňo Praha 4:1. Čihák – Vožický 3:2 (-3,9,-6,8,7), Košťál – Prokopcov 3:0 (10,9,7), Šereda – Konečný 3:1 (4,-11,10,9), Čihák – Prokopcov 0:3 (-8,-7,-7), Šereda – Vožický 3:1 (3,7,-8,4).