Ve hře už v Kataru zůstal jen deblový pár Matelová, Balážová

České naděje skončily v Dauhá ve dvouhře před branami osmifinále

O postup mezi šestnáct nejlepších usilovali ve dvouhře na turnaji WTT Star Contender v katarském Dauhá Hana Matelová a po ní Pavel Širuček. Oba prohráli s těžkými soupeři 0:3, oba ovšem sehráli vyrovnané partie.

Matelová s osmou hráčkou světového žebříčku a turnajovou dvojkou Cheng I-Ching z Taiwanu začala obdivuhodně sebevědomě. V úvodním setu vedla už 5:0, pak ještě 7:4, jenže o tento náskok přišla. Její soupeřka rychlou hrou otočila vývoj a set vyhrála. I nástup do druhého setu Matelové vyšel, ale ani tentokrát vedení po úvodních míčcích neudržela.

Nejvyrovnanější byl nakonec až set třetí, kde si za stavu 2:5 vzala česká hráčka oddechový čas a chtěla něco změnit. Nepovedlo se, Cheng dál přidávala bod za bodem, nakonec měla za stavu 10:7 tři mečboly. Češka se nevzdala, dokázala vyrovnat a vybojovala dokonce dva setboly. Ani jeden bohužel neproměnila a zápas prohrála. „Celkově Hanka předvedla velmi solidní výkon. Škoda, že nevyužila vedení v prvním setu. Trochu couvla a aktivitu převzala soupeřka. Ona jako druhá nasazená nebyla v jednoduché situaci, protože na předchozím turnaji prohrála hned v prvním kole. Tohle možná mohla Hanka využít,“ řekl po zápase trenér Petr Nedoma. „Hanka pak měla trochu problém s příjmem, ale ve třetím setu skvěle srovnala hru. Byl to určitě nejvyrovnanější a nejhezčí set celého zápasu,“ dodal.

Po vyřazení ve dvouhře se tak Matelová udržela ve hře pouze v deblu. Společně se Slovenkou Barborou Balážovou nastoupí v odpoledních hodinách proti domácímu páru Maha Faramarziová, Ala Mohamedová. Právě tohle je výhoda vysoko nasazených hráčů nebo dvojic. Občas se los přikloní na jejich stranu a postaví jim do cesty outsidery, které do hlavní soutěže může díky divoké kartě postavit organizátor. Matelová s Balážovou jako nasazené pětky by neměly mít problém postoupit do čtvrtfinále.

Z dalších bojů je naopak vyřazen Pavel Širuček. Po jeho senzačním postupu přes Chuang Chih-Yuana ho ve druhém kole čekal další kvalitní hráč Robert Gardos z Rakouska. Ten je ve světovém žebříčku čtyřiadvacátý a roli favorita splnil beze zbytku. Vyhrál dvě koncovky úvodních setů, méně chyboval a bleskově útočil z forhendu i bekhendu. Český hráč si ani v jednom setu nedokázal vytvořit výhodu setbolu. Ve třetím dějství pak už Rakušan jasně dominoval. Širučkovi nevycházelo vůbec nic, a nakonec se musel smířit s prohrou 0:3.