Ve Španělsku zůstal ve dvouhře už jen Tomáš Tregler

V osmifinále se český reprezentant střetne s Němcem Kilianem Ortem

Velmi rychle skončilo účinkování většiny českých hráčů a hráček na turnaji Seamaster 2019 ITTF Challenge ve Španělsku. První hrací den hlavní soutěže vypadli všichni, až na dvě výjimky. Do třetího kola mezi šestnáct nejlepších postoupil ve dvouhře pouze Tomáš Tregler, ve čtyřhře jsou ve čtvrtfinále nasazené jedničky Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou.

Jinak to ale nebylo z českého pohledu dobré. Spokojený může snad být Stanislav Kučera, který postoupil ze základní skupiny a v duelu dvou obranářů prohrál v prvním kole s nasazenou jedničkou Němcem Ruwenem Filusem 1:4. V úvodním kole skončil také David Reitšpies, Tomáš Konečný a Lubomír Jančařík vypadli v kole druhém. Naopak Tomáš Tregler vyřadil na úvod Japonce Yusuke Samadatsu a pak si poradil i s Mexičanem Marcosem Madridem.

Ve dvouhře žen to nebylo o moc lepší. Hned v prvním kole se rozloučily se soutěží Kateřina Tomanovská i Karin Adámková. Dvě nejzkušenější české hráčky Hana Matelová s Danou Čechovou vstup do turnaje zvládly, ve druhém kole však nestačily na naturalizované Číňanky v barvách evropských zemí. Čechová prohrála s Chorvatkou Sun Jiayi, Matelová s Francouzkou Yuan Jia Nan. Radost mohla mít česká ženská jednička pouze ve čtyřhře, kde společně s Barborou Balážovou postoupily do čtvrtfinále.

A aby byl neúspěšný den české výpravy na Spanish Open úplný, zbývá ještě dodat, že ve dvouhře mužů do 21 let prohrál v úvodním kole Jiří Martinko se Švýcarem Nicolasem Simonetem a rovněž on bohužel na turnaji skončil.

Seamaster 2019 ITTF Challenge Spanish Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 1. kolo: Ruwen Filus (Něm.) – Stanislav KUČERA 4:1 (-7,4,5,6,3), Tomáš KONEČNÝ – Humberto Manhani (Braz.) 4:1 (-9,6,8,6,8), Lubomír JANČAŘÍK – Bastien Rembert (Fr.) 4:3 (8,-11,9,-5,-10,5,7), Tomáš TREGLER – Yusuke Sadamatsu (Jap.) 4:2 (9,0,5,-8,-9,1), Leonardo Mutti (It.) – David REITŠPIES 4:3 (8,-11,8,-5,8,-12,7), 2. kolo: Ruwen Filus (Něm.) – Tomáš KONEČNÝ 4:1 (-5,9,8,4,9), Yuma Tsuboi (Jap.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:3 (-10,5,-7,8,-8,7,7), Tomáš TREGLER – Marcos Madrid (Mex.) 4:1 (-5,4,8,6,8).

Dvouhra žen, 1. kolo: Dana ČECHOVÁ – Yousra Helmyová (Egypt) 4:1 (9,-9,8,7,3), Huang Yu-Wen (Taiwan) – Karin ADÁMKOVÁ 4:0 (10,4,8,6), Hana MATELOVÁ – Irina Ermakovová (Rus.) 4:0 (11,4,5,6), Adriana Diazová (Porto.) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:0 (7,8,9,11), 2. kolo: Sun Jiayi (Chor.) – Dana ČECHOVÁ 4:1 (-4,11,10,8,5), Yuan Jia Nan (Fra.) – Hana MATELOVÁ 4:2 (9,9,-6,-12,6,12).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Raj Modal, Sanil Shetty (Ind.) – Lubomír JANČAŘÍK, David REITŠPIES 3:1 (9,7,-5,8).

Čtyřhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Divya Deshpandeová, Pooja Sahasrabudheová (Ind.) 3:0 (9,5,6), Natalia Bajorová, Natalia Partyková (Pol.) – Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ 3:1 (8,-13,5,7).

Dvouhra mužů do 21 let, 1. kolo: Nicolas Simonet (Švýc.) – Jiří MARTINKO 3:1 (-3,10,8,10).