Ve Sportparku Lissfeld kralovala Wu Yang

První finálový zápas Ligy mistryň přinesl velké drama

Do finále Ligy mistryň ve stolním tenisu vstoupil lépe turecký Fenerbahce Istanbul, který dnes vyhrál ve Sportparku Lissfeld nad domácím celkem Linec AG Froschberg těsně 3:2. Odveta je na programu 4. dubna v Istanbulu.

Turecký Fenerbahce Istanbul v letošním ročníku Ligy mistryň ještě neprohrál a vítěznou sérii prodloužil i v Linci. Přeplněný Sportpark Lissfeld sledoval tříhodinové drama. Domácí stolní tenistky dvakrát vedly, ale na konci zápasu se z vítězství 3:2 radovaly hráčky tureckého celku. Česká reprezentantka Iveta Vacenovská tentokrát do utkání Ligy mistryň nezasáhla.

Úvodní dvouhra patřila Li Xiaodan. Pětadvacetiletá Číňanka v barvách Lince sice prohrála s německou obranářkou Irene Ivancanovou první set 9:11, ale pak na stole kralovala a dostala Linec AG Froschberg do vedení. I druhé utkání přineslo souboj ofenzivního pojetí s obranou. Jedenadvacetiletá Sofia Polcanovová se pokoušela překonat precizní obranu v podání sedmé hráčky světa Číňanky Wu Yang. Dva sety držela levoruká Rakušanka s favoritkou krok, ale na konci druhé sady neproměnila dva setboly a bylo po nadějích. Největší hvězda Fenerbahce vyhrála třetí set 11:2 a srovnala celkové skóre na 1:1. Domácí celek šel podruhé do vedení zásluhou Liu Jia, která v pětisetové bitvě dvou levorukých hráček porazila Elizabetu Samaraovou. Jenže Wu Yang ani ve svém druhém vystoupení v Linci neztratila ani set a hladce si poradila s krajankou Li Xiaodan. Rozhodnutí přinesla až závěrečná dvouhra. Mladá Sofia Polcanová držela tři sety krok s Irene Ivancanovou, ale závěr zápasu vyzněl ve prospěch německé obranářky. Ta vyhrála rozhodující sadu jasně 11:3, čímž svému celku zajistila celkové vítězství v poměru 3:2.

Liu Jia v pětisetové bitvě porazila Elizabetu Samaraovou, ale Fenerbahce to nezaskočilo

Liga mistryň ve stolním tenisuETTU

Finále – 1. zápas

Linec AG Froschberg – Fenerbahce Istanbul 2:3

LI Xiaodan – Irene IVANCANOVÁ 3:1 (-9,8,9,4), Sofia POLCANOVÁ – WU Yang 0:3 (-10,-10,-2), LIU Jia – Elizabeta SAMARAOVÁ 3:2 (-9,9,6,-11,7), LI Xiaodan – WU Yang 0:3 (-10,-6,-6), Sofia POLCANOVÁ – Irene IVANCANOVÁ 2:3 (7,-9,8,-4,-3).