ME veteránů: Lumír Ruzha obhájil zlato z Brém

Češi v Tampere vybojovali celkem devět medailí

Ve finském Tampere skončilo XI. mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisu. Početná česká výprava vybojovala celkem devět medailí. Nejcennější, zlatou, získal Lumír Ruzha, který tak obhájil své prvenství z minulého ME veteránů v roce 2013 v Brémách.

Lumír Ruzha ve finále dvouhry mužů nejstarší věkové kategorie (M85) zdolal Němce Rolfa Grosse 3:2 na sety. Ke zlatu z dvouhry přidal Lumír Ruzha bronz ve čtyřhře, který získal společně s Němcem Erwinem Schulzem.

Ve dvouhře si Češi v Tampere vybojovali čtyři bronzové medaile, přičemž Miroslava Cecavu (MS 50), Petra Poláka (MS60) i Miloše Matějíčka (MS65) v semifinále vyřadili pozdější vítězové těchto kategorií Ding Yi (Rakousko), Béla Frank (Maďarsko) a Nosratallah Safai (Švédsko). Čtvrtý bronzový kov získal Zdeněk Senohrábek, který v boji o postup do finále kategorie MS70 prohrál s Němcem Dimitrijem Bilicem těsně 2:3.

Matějíček a Dán Pedersen IMG_6898a web

Miloš Matějiček (vlevo) ani Dán Claus Pedersen letos na finále nedosáhli, oba skončili v semifinále

V deblech se Češi v Tampere radovali ze zisku čtyř medailí, všechny měly bronzovou hodnotu. Zasloužili se o ně: Jaroslav Kučera / Zdeněk Remeš (MD65), Karel Ježek / Oldřich Mikula (MD80), František Preis / Anton Stanček (MD80), Lumír Ruzha / Erwin Schulz (MD85).

Nejsledovanější a nejpočetněji obsazenou kategorii mužů nad 40 let vyhrál bývalý vynikající reprezentant Ruska Dmitrij Mazunov, stejnou soutěže žen ovládla bývalá reprezentantka Belgie Cecile Ozerová.

XI. mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisulogo ME veteránů 2015_Tampere

Z výsledků českých reprezentantů

ČTYŘHRA MUŽŮ

MD80

Semifinále: Arno Dissmannn, Heiner Koula (Německo) – Karel JEŽEK, Oldřich MIKULA (Česká republika) 3:1 (-6,9,11,10), Rolf Gross, Richard Luber (Německo) – František PREIS, Anton STANČEK 3:0 (7,8,4).

MD85

Semifinále: Lumír RUZHA, Erwin Schulz (ČR, Německo) – Ernst Junker, Friedrich Roessler (Německo) 2:3 (-5,7,7,-3,-9).

MD65

Semifinále: Jaroslav KUČERA, Zdeněk REMEŠ – Matti Lappalainen, Göran Skogsberg (Finsko, Švédsko) 0:3 (-9,-8,-4).

DVOUHRA MUŽŮ

MS50

Semifinále: Miroslav CECAVA – Ding Yi (Rakousko) 1:3 (-8,5,-8,-7),

MS60

Semifinále: Petr POLÁK – Bela Frank (Maďarsko) 0:3 (-7,-7,-2).

MS65

Semifinále: Miloš MATĚJÍČEK – Nosratallah Safai (Švédsko) 0:3 (-7,-6,-6).

MS70

Zdeněk SENOHRÁBEK – Dimitrije Bilic (Německo) 2:3 (-6,10,-6,12,-9).

MS85

Semifinále: Lumír RUZHA – Friedrich Roessler (Německo) 3:2 (-6,9,4,-4,10). Finále: Lumír RUZHA – Rolf Gross (Německo) 3:2 (9,6,-9,-8,8).

Kompletní výsledky XI. mistrovství Evropy veteránů ve stolním tenisu v Tampere najdete zde: http://www.evttc2015.com/draw-and-results