Vítězná série Dmitrije Prokopcova v PRO A

Jakub Kleprlík porazil Gardose a vzdoroval Freitasovi

Čeští stolní tenisté se v posledních dvou kolech francouzské PRO A činili. Dmitrij Prokopcov, hrající za GV Hennebont, má za sebou sérii tří vítězných zápasů. Český reprezentant byl strůjcem vítězství svého týmu ve 12. kole nad Vaillante Angers v poměru 4:2. Prokopcov v tomto utkání vybojoval dva body, když v pětisetových bitvách porazil Japonce Kendžiho Macudairu i Švéda Jona Perssona.

V úterním 13. kole Prokopcov zvítězil nad Brice Ollivierem 3:1, ale byl to jediný bod Hennebontu na stole La Romagne.

Jakub Kleprlík (Caen TTC) se blýskl ve 12. kole senzační výhrou 3:2 nad Rakušanem Robertem Gardosem. V úterním 13. kole měl Jakub Kleprlík na dosah další cenný skalp. Jeho velkou bitvu s aktuální evropskou dvojkou, Marcosem Freitasem, rozhodla až dramatická koncovka páté sady, kterou vyhrál nejtěsnějším poměrem 11:9 favorizovaný Portugalec.

Po 13. kole PRO A vede tabulku Pontoise Cergy (35 bodů) před Vaillante Angers (32 b.). Třetí je Chartres ASTT (31 b) a čtvrtý GV Hennebont (30 bodů). Kleprlíkovo Caen TTC je s 21 body na osmém místě průběžné tabulky francouzské nejvyšší soutěže.