Vítězný vstup do Evropského poháru

Hráčky Hodonína porazily po vyrovnaném boji řecký Asea Sarises Florinas

Úspěšně vstoupily do Evropského poháru v srbském Novém Sadu hráčky SKST Stavoimpex Hodonín. Porazily řecký Asea Sarises Florinas 3:0, ovšem zdaleka to nebylo tak snadné, jak by mohl samotný výsledek napovídat.

Dva zápasy totiž hodonínské hráčky vybojovaly až ve zkráceném rozhodujícím pátém setu, který se hraje do šesti vítězných míčků a může skončil i výsledkem 6:5.

Natália Partyková obavy ze zkráceného setu neměla. Porazila Francouzku Romane Le Scourovou 3:1 a může ji snad mrzet pouze neproměněný setbol ve druhém setu. Jinak ale byla výrazně lepší hráčkou. To Solomiya Brateyková zpočátku nevěřila při podání Judith Lin vlastním očím. Servis hráčky asijského původu jí dělal tak značné problémy, že první set prohrála 2:10. „Byla to naše známá sekyrka, v zahraničí známý tomahawk. Běžně se hraje forhendovou stranou, jenže ona to hrála stranou bekhendovou. A ani jednou to nezměnila. Nejenže naše hráčka zpočátku nemohla přečíst rotaci, ale hlavně umístění toho servisu. Kam půjde na stůl. Bylo to opravdu moc nepříjemné,“ vysvětlil po utkání trenér Jaroslav Mikeska.

Ukrajinská reprezentantka ve službách Hodonína se však postupem času na příjmu zlepšovala, ve hře byla jasně lepší, takže nakonec musel zápas rozhodnout až zkrácený poslední set. V něm vyhrála Brateyková 6:4.

Třetí bod přidala nejmladší členka sestavy českého klubu Linda Záděrová. Byla to její premiéra v evropských pohárech a mírná nervozita byla znát. Jenže Záděrová bojovala, nevzdala se za stavu 1:2 na sety a ani v rozhodujícím setu, kdy prohrávala 1:3. V tu chvíli si trenér Mikeska vzal oddechový čas a českou juniorku uklidnil. Záděrová postupně vyrovnala na 4:4 a vítěznými dvěma míčky zajistila pro český klub cenné vítězství. „Tohle byla ukázka zkušeností v evropských pohárech. Mohli jsme klidně prohrávat 1:2 na zápasy, ale místo toho jsme vyhráli 3:0. Je to moc důležité pro postup ze skupiny, protože ve druhém utkání nás čeká papírově silnější italské Cagliari,“ dodal Jaroslav Mikeska.

Evropský pohár žen, Nový Sad

Výsledky v základních skupinách

Skupina D: SKST Stavoimpex HodonínAsea Sarises Florinas 3:0

Natália PARTYKOVÁ – Romane Le SCOUROVÁ 3:1 (4,-10,4,4), Solomiya BRATEYKOVÁ – Judith LIN 3:2 (-2,7,6,-10,4), Linda ZÁDĚROVÁ – Chrysi FOTIADOUOVÁ 3:2 (-7,4,-7,5,4).