K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vrcholy letošního roku hostí Halmstad a Alicante


Prvním turnajem světového okruhu je Hungarian Open, kde Tomáš Konečný obhajuje osmifinále

Opět dvanáct turnajů seriálu Seamaster ITTF World Tour, dalších devět kategorie ITTF Challenge, světový šampionát družstev ve švédském Halmstadu a evropský šampionát jednotlivců ve španělském Alicante. Letošní kalendář nabízí opět spoustu možností, kde získat body do žebříčku a samozřejmě vydělat atraktivní prize money.

Nejlepší hráči a hráčky se však budou muset pořádně ohánět, aby se v novém hodnocení světového žebříčku měli šanci prosadit. Osm nejlepších výsledků za 12 měsíců, které se do rankingu započítávají (s výjimkou světových šampionátů), má v tuto chvíli zapsáno z českých reprezentantů pouze sedm (pět mužů a dvě ženy). Ti ostatní zkrátka potřebují cestovat a hrát víc.

Šanci mají hned v lednu, kdy startuje seriál světového okruhu tradičním Hungaria Open. A na něj je přihlášeno hned jedenadvacet českých hráčů a hráček. Seamaster ITTF World Tour je opět rozdělen do dvou kategorií – Platinum World Tour a World Tour. První dva turnaje nejvyšší kategorie se hrají už v březnu v Kataru a také Německu. Druhým evropským podnikem této kategorie bude až v listopadu Austria Open. Ve druhé polovině roku se také hrají tři turnaje kategorie World Tour. Bulgaria Open, Czech Open (21. – 26. srpna) a Swedish Open. Pak jsou tady ovšem také turnaje kategorie Challenge, z nichž celkem šest se uskuteční v Evropě (Polsko, Španělsko, Slovinsko, Chorvatsko, Belgie, Bělorusko).

Vrcholy letošního roku hostí Halmstad a Alicante. V Halmstadu na MS družstev (29. 4. – 6. 5.) budou české týmy obhajovat své pozice v elitních divizích. Muži skončili na posledním MS v Kuala Lumpur třináctí, ženy patnácté. Na ME jednotlivců ve Španělsku (18. – 23. 9.) budou ti nejlepší, doufejme usilovat i o medaile. Vždyť v roce 2016 v Budapešti unikl postup do semifinále páru Hana Matelová, Barbora Balážová jen o tři míčky. Reprezentační výběry však čeká ještě jeden nelehký úkol. Na začátku roku odstartuje také kvalifikace na ME družstev 2019, kde se poprvé v historii představí na závěrečném turnaji ve Francii jen čtyřiadvacet nejlepších týmů v obou kategoriích. Ženy začnou boje o postup ve výkonnostně vyšší skupině a jejich soupeřkami budou Maďarky a Španělky. Muži začnou ve druhé skupině a o postup do další fáze se utkají s Bulharskem, Kyprem a Islandem.

V prvních měsících roku 2018 nebudou ani v evropských pohárech české barvy chybět. Ženy SKST Mart Hodonín-Stavoimpex a muži TTC Ostrava 2016 se po vystoupení v Lize mistrů probojovali přímo až do čtvrtfinále Poháru ETTU. O ně budou naopak bojovat hráči SF SKK El Niňo Praha, kteří v osmifinále změří síly s belgickým TTC Sokah Hoboken.

Nabitý program budou mít i junioři a kadeti. Prvním turnajem nového ročníku ITTF Junior & Cadet Circuit bude Czech Open v Hodoníně (14. – 18. 2.). Vrcholem sezony pak bude v tradičním červencovém termínu MEJ v Rumunsku (15. – 24. 7). A nelze samozřejmě zapomenout ani na druhé ME do 21 let v běloruském Minsku (8. – 11. 3.), kam se kvalifikovala šestice Čechu, a kde bude Zdena Blašková obhajovat bronz z minulého roku. Mladá česká reprezentantka se společně s Janem Valentou účastní také kvalifikace na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires. Jejich další možností zajistit si letenku do Argentiny bude turnaj v Hodoníně (12. – 13. 2.).

Kompletní kalendář ITTF na rok 2018 najdete ZDE