Všechny medaile pro stolní tenis už jsou v Liberci rozdány

Nejúspěšnější hráčkou na turnaji byla Kateřina Pisárová. Vybojovala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili

Třídenní souboje mladých stolních tenistů a tenistek v rámci Olympiády dětí a mládeže v Liberci skončily. V soutěžích družstev se podobně jako mezi jednotlivci prosadili favorité. Žádné veliké překvapení se nekonalo.

Snad jen prohra prvního nasazeného družstva Královéhradeckého kraje s domácími libereckými hráči se úplně nečekala. Ovšem dvojice Robert Alexandru Rosu, Štěpán Waldhauser se do finále probojovala naprosto zaslouženě. V něm už bohužel nestačila na družstvo Moravskoslezského kraje

Ve finále soutěže družstev starších žákyň vyhrálo družstvo Zlínského kraje v čele s Nelou Hanákovou, působící jinak kuriózně v kraji finálových soupeřek z Moravskoslezského kraje, konkrétně v Havířově. Ovšem podobných změn příslušnosti bylo na hrách v Liberci více. Helena Sommerová, jinak hráčka pražské Kotlářky, hájila na ODM barvy Plzeňského kraje. V boji o bronz přitom musela nastoupit proti soupeřkám družstva Hlavního města Prahy.

V kategoriích mladšího žactva vyhrály obě kategorie druhé nasazené týmy. Mezi žáky porazila dvojice Martin Šíp, David Sochor z Hlavního města Prahy družstvo Jihomoravského kraje ve složení Štěpán Brhel, Jindřich Morávek. A mezi žačkami nestačily královéhradecká dvojice Adéla Sazimová, Vendula Šichanová na družstvo Středočeského kraje Kateřina Pisárová, Veronika Poláková. A právě zástupci Středočeského kraje byli na turnaji ve stolním tenisu nejúspěšnější. Vybojovali celkem tři zlaté medaile.

Foto z ODM: Michal Polák

Olympiáda dětí a mládeže 2019, Liberec

Závěrečné výsledky soutěží družstev

Družstva starších žáků, semifinále: Liberecký kraj (Robert Alexandru Rosu, Štěpán Waldhauser) – Královéhradecký kraj (Matyáš Lebeda, Martin Truněček) 3:1, Moravskoslezský kraj (Daniel Košťál, Jan Lisztwan) – Ústecký kraj (Filip Vondráček, Jakub Fencl) 3:1, finále: Moravskoslezský kraj – Liberecký kraj 3:1, o 3. místo: Ústecký kraj – Královéhradecký kraj 3:2.

Družstva starších žákyň, semifinále: Moravskoslezský kraj (Patricie Segetová, Barbora Březinová) – Hlavní město Praha (Natálie Handlová, Andrea Jungwirthová) 3:1, Zlínský kraj (Nela Hanáková, Štěpánka Vrzalová) – Plzeňský kraj (Helena Sommerová, Klaudie Holubová) 3:1, finále: Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj 3:1, o 3. místo: Hlavní město Praha – Plzeňský kraj 3:0.

Družstva mladších žáků, semifinále: Jihomoravský kraj (Štěpán Brhel, Jindřich Morávek) – Kraj Vysočina (Jakub Hitzger, Štěpán Holub) 3:1, Hlavní město Praha (Martin Šíp, David Sochor) – Středočeský kraj (Václav Nádvorník, David Vesecký) 3:0, finále: Hlavní město Praha – Jihomoravský kraj 3:1, o 3. místo: Kraj Vysočina – Středočeský kraj 3:2.

Družstva mladších žákyň, semifinále: Královéhradecký kraj (Adéla Sazimová, Vendula Šichanová) – Zlínský kraj (Kateřina Ďuláková, Lucie Juchelková) 3:0, Středočeský kraj (Kateřina Pisárová, Veronika Poláková) – Moravskoslezský kraj (Veronika Mazalová, Magdaléna Ščibrániová) 3:0, finále: Středočeský kraj – Královéhradecký kraj 3:1, o 3. místo: Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj 3:2.