Vyjádření trenéra P. Špačka k utkání mužů ve Španělsku

Utkání se hrálo asi 50 km od Madridu v městečku Beserril de la Sierra. Do místní haly se přišlo podívat na naše utkání asi 700 diváků ačkoliv probíhala LM ve fotbale. V městečku, kde se hrálo se narodil jeden z aktérů zápasu Carneros, takže atmosféra v hale byla bouřlivá.

Utkání zahajoval Pavelka na X proti jedničce He Zhi Wenovi.Tomáš hrál aktivně,ale nejdůležitějším bodem byl příjem soupeřova podání. He má neuvěřitelné podání, kterým v průběhu zápasu boduje nebo si připravuje svou hru. První set vedl Tomáš 3/0, ale nedokázal využít vedení a prohrál. Ve druhém lépe přijímal a hned to bylo znát set vyhrál, takže 1:1. Další dva sety hrál He velmi dobře a nedal Tomášovi šanci. Výsledek -7,7,-6,-3.
Druhý zápas Korbel – Carneros. Domácí hráč za velké podpory diváků začal utkání aktivně a snažil se hrát na jeden úder. Petr zkušeně kontroloval hru, vedl, za stavu 8:8 soupeř zariskoval a set vyhrál, diváci byli nadšeni, Petr se však zdravě naštval, že 1. set zbytečně prohrál a po celý zápas byl lepším hráčem. Hrál aktivně, snažil se soupeře svou pestrou hrou rozložit a dokonale se mu to povedlo. Výsledek -8,8,6,5.
Ke třetímu utkání nastoupil Klásek proti Machadovi. Marek s velkým nasazením a hlavně odhodláním ukázat, že jeho poslední výsledky nejsou náhodné. Zápas začal skvěle, nátlakovou hrou z obou stran nedal soupeři šanci a dva sety vyhrál jednoznačně, ve 3. setu za stavu 7:7 Marek zbytečně hru uspěchal a Machado snížil na 2:1. Začal boj, soupeř změnil taktiku a Klásek chyboval, ale přesto vedl 9:7a soupeř měl trošku štěstí, dvě „prasátka“ a bylo srovnáno. Marek v pátém setu ale předvedl skvělý stolní tenis a podobně jako v prvních dvou setech, tak i v posledním zahrál ohromně a vyhrál důležitý zápas. Výsledek 3,7,-7,-9,4
Čtvrtý zapas Korbel – He Zhi Wen. Utkání, ve kterém nakonec zvítězil Petr, ale jak vše probíhalo, tak neuvěřitelné drama a především kvalitní stolní tenis. První dva sety vyrovnané a rozhodlo kvalitní podání He Zhi Wena. Z kraje 3. setu začalo Petra v pravém stehně nepříjemně píchat a Petr se nemohl dobře pohybovat. Soupeř vedl 8:4 a vypadalo to špatně. Petr si nechal masérem Dudkem v průběhu „time“ protřít nohu a zabojoval. Vyhrál koncovku a po neuvěřitelné taktické bitvě vyhrál Petr 3:2. Musím vyzvednout Petrův výkon a přístup k utkání, že i přes bolest dokázal vyhrát toto těžké utkání. Výsledk -8,-7,10,9,9.

Závěrem chci pochválit všechny za kolektivní výkon a přístup k utkání.