Xu Xin a Liu Shiwen vyhráli dvouhru na Qatar Open

Triumfem reprezentantů Číny skončil třetí turnaj ITTF Pro Tour ve stolním tenisu 2011 – Qatar Open, který dnes vyvrcholil v katarském Dauhá.

Čínskou hegemonii v Dauhá narušil jediný muž – Němec Timo Boll, který se ve dvouhře přes řadu asijských hráčů probil až do finále, kde však našel přemožitele. Jedenadvacetiletý Číňan Xu Xin si se světovou jedničkou poradil ve čtyřech a vyhrál svůj třetí singlový titul na okruhu ITTF Pro Tour v kariéře.

Dvouhra žen byla od semifinále čistě čínskou záležitostí. Prvenství si nakonec vybojovala devatenáctiletá Liu Shiwen, která ve finále porazil Ding Ning 4:1.

Také v deblech vybojovali v Dauhá turnajové tituly reprezentanti Číny. Čtyřhru mužů vyhrál pár Xu Xin – Wang Liqin, ve stejné soutěži žen triumfovaly Guo Yue a Li Xiaoxia.

Jedenadvacetiletý Číňan Xu Xin vyhrál v Dauhá dvouhru i čtyřhru mužů.

Příští týden se seriál turnajů ITTF Pro Tour ve stolním tenisu 2011 přesune do Spojených arabských emirátů, kde se v Dubaji od 15. do 19. února uskuteční UAE Open.

QATAR OPEN 2011

Závěrečné výsledky hlavních soutěží

Dvouhra mužů

Semifinále: Timo Boll (Německo) – Zhang Jike (Čína) 4:2 (-3,10,-11,6,4,8), Xu Xin – Ma Long (oba Čína) 4:0 (6,11,9,7). Finále: Timo Boll – Xu Xin 0:4 (-8,-5,-4,-8).

Dvouhra žen

Semifinále: Guo Yan – Ding Ning (obě Čína) 0:4 (-3,-11,-8,-9), Liu Shiwen – Feng Yalan (obě Čína) 4:1 (7,4,-2,5,4). Finále: Ding Ning – Liu Shiwen 1:4 (-4,3,-7,-9,6,-9).

Čtyřhra mužů

Semifinále: Gacina, Freitas (Chorvatsko, Portugalsko) – Ma Lin, Zhang Jike (Čína) 2:4 (-9,10,7,-7,-10,-10), Xu Xin, Wang Liqin – Ma Long, Wang Hao (všichni Čína) 4:3 (2,-9,-8,8,-11,7,11). Finále: Ma Lin, Zhang Jike – Xu Xin, Wang Liqin 2:4 (-7,9,12,-3,-8,-2).

Čtyřhra žen

Semifinále: Guo Yue, Li Xiaoxia – Liu Shiwen, Feng Yalan (všechny Čína) 4:0 (12,3,5,6), Ding Ning, Guo Yan (Čína) – Kang Mi Soon, Song Ma Eum (Korea) 4:0 (6,9,6,8). Finále: Guo Yue, Li Xiaoxia – Ding Ning, Guo Yan 4:1 (10,-7,6,8,11)