Z kvalifikace dvouhry postupují tři Češi z prvního místa

Velice úspěšně se povedlo českým reprezentantům vstoupit do dvouhry na MS juniorů. Ze skupiny postoupili z prvního místa Luboš Jančařík, Antonín Schwarzer a Katka Pěnkavová, postoupit se nepodařilo jen Mirce Ságlové.

Katka Pěnkavová a Luboš Jančařík byli nasazeni, měli poměrně lehčí skupiny a bez porážky postoupili. Luboš Jančařík nejdříve porazil Kintzeleho z Luxemburska, večer pak nasazeného Němce Mengela ve čtyřech setech a to mu již stačilo k postupu z prvního místa. Dnes rámo porazil v pěti setech Egypťana El Sobky.
Pěnkavová měla dvě slabší soupeřky, které bez problémů porazila, vyrovnaný byl zápas s Rumunkou Mamaligou. Rumunka hraje nepříjemnou drajvovou hru se sendvičem. Klíčový byl třetí set, který Katka v koncovce vyhrála, ve čtvrtém pak proměnila třetí mečbol.
Smůlu na los měla Mirka Ságlová. V prvním zápase nestačila na čerstvou mistryni Evropy Danielu Dodean, v druhém podlehla Korejce Choi, která předtím Dodean hladce porazila. Vedoucí výpravy Marta Novotná po zápase s Dodean: Mirka Ságlová s Dodean prohrála první set naprosto jednoznačně. Od druhého setu trochu přitvrdila a držela se soupeřkou krok. Dodean se umí i v nátlakové hře udržet u stolu a navíc Ságlová není na tvrdší hru zvyklá, hrála na hranici určitého rizika a více kazila. Měla tam však několik velice dobrých balónů, zvláště bodovala bekhendovým topspinem po lajně. V jedné fázi měla problémy s forhendovým příjmem a celkově byla slabší. Přece jenom Dodean je nějaká hráčka, která umí střídat tempo, měnit varianty podání a je mnohem zkušenější. Ságlová se přesvědčila, že hra na jistotu na světové úrovni nestačí.
Největším překvapením je postup Tondy Schwarzera, který do skupiny nebyl nasazený a los mu přidělil nasazené Korejce a Číňana, a k nim nepříjemného Maďara Nagye. Schwarzer nejdříve porazil Korejce Kanga. Vedoucí výpravy Marta Novotná: Tonda dokázal v rozhodujících chvílích dobře měnit taktiku a udržet si chladnou hlavu. V průběhu zápasu si zvykl na soupeřův servis, s kterým měl na začátku problémy a sám bodoval při svém. Kvalitním příjmem nepustil Korejce k tvrdému útoku, sám bodoval topspinem na rotaci a dobře zvolňoval hru a hrál variabilně.
Schwarzer ve skupině porazil i Číňana Younga a už před zápasem s Maďarem Nagyem si zajistil postup z prvního místa ve skupině.

Výsledky: Dvouhra juniorů, 1. stupeň:
Skupina 10: Schwarzer – Kang (KOR) 3:2 (-6, 7, -11, 9, 9), Schwarzer – Yang (CHN) 3:0 (11, 7, 9), Schwarzer – Nagy (HUN) 3:2 (-11, 6, 9, -5, 5).
Skupina 23: Jančařík – Kintzele (LUX) 3:0 (8, 3, 7), Jančařík – Mengel (GER) 3:1 (-9, 9, 6, 8), Jančařík – El Sobky (EGY) 3:2.

Dvouhra juniorek, 1. stupeň:
Skupina 3: Ságlová – Dodean (ROM) 0:3 (-2, -7, -6), Ságlová – Choi (KOR) 1:3 (-5, 7, -1, -5).
Skupina 22: Pěnkavová – Permoser (AUT) 3:0 (6, 3, 10), Pěnkavová – Mamaliga (ROM) 3:1 (6, -8, 10, 9), Pěnkavová – Hung (NZL) 3:0 (1, 3, 6).