Záděrová čtvrtá, Stach jedenáctý

V Blegny vyvrcholil 9. ročník turnaje STIGA MASTERS MINIMES 2014

V neděli 19. října 2014 pokračoval v belgickém Blegny 9. ročník turnaje Stiga Masters Minimes 2014 závěrečnými boji o konečné umístění. Matěji Stachovi se v nich příliš nedařilo, když v osmifinále nestačil na dalšího švédského hráče Cederlunda, který Matěje podobně jako jeho kolega v sobotu k ničemu nepustil. V dalším zápase čekal na Matěje Belgičan Degros, se kterým svedl pětisetovou bitvu již úvodní den turnaje. Tentokrát začal lépe Matěj a soustředěnou oboustrannou topspinovou hrou blízko u stolu dovolil soupeři v prvním setu pouze tři míčky. Bohužel v dalších setech převzal soupeř aktivitu a Matěj již nedokázal zareagovat, nestačil zejména kondičně. Jelikož v dalším zápase proti Matějovi podobně jako včera nenastoupil Nizozemec Van Oost, obsadil Matěj konečné 11. místo. V sobotu se Matěj představil velmi odvážnou hrou, kdy dokázal porazit či potrápit mnoho kvalitních hráčů. V neděli již nedokázal na sobotní pěkné výkony navázat, když nestačil  především po fyzické stránce.

Mach a Záděrová DSCN9876

Linda Záděrová nastoupila v osmifinále proti Kornekiji Riliskyteové z Litvy. Se soupeřkou, kterou velmi dobře zná např. z kempu ETTU v Saarbrückenu, sehrála vyrovnanou pětisetovou bitvu s úspěšným koncem pro Lindu.  Linda byla při zápase příliš nervózní, zbrklá a nesoustředěná, přesto dokázala tuto těžkou překážku překonat. Ve čtvrtfinále na ni čekala Švédka Muskantorová, se kterou v sobotu prohrála v koncovce pátého setu. Nedělní zápas zahrála velmi soustředěně, a přestože uspěchala koncovku úvodní sady, v dalších setech levorukou soupeřku již k ničemu nepustila a po vítězství 3:1 postoupila do semifinále. Zde ji čekala čtvrtá nasazená Rumunka Radu. Linda sice vyhrála koncovku prvního setu, ale v dalších dvou setech nedokázala udržet dobře rozehrané sety, když ze stavu 7:5 prohrála 8:11 a ze stavu 5:2 prohrála 7:11. Bohužel si nechala vnutit soupeřčinu kontradrajvovou hru, ve které byla Rumunka mnohem jistější. Přestože se čtvrtý set nevyvíjel dobře, dokázala Linda vyhrát opět v koncovce a rozhodovalo se v pátém setu. Celý pátý set vedla soupeřka o jeden až dva míče, a to až do stavu 7:9, kdy Linda dokázala zvrátit stav na 10:9 a vybojovat tak mečbol. Bohužel, rozhodující míček Linda uspěchala, soupeřka naopak svůj první mečbol využila, a tak na Lindu čekal souboj o 3. místo. V něm narazila na druhou z moldavských dvojčat, obranářku Natalinu Brinzuovou. Soupeřka byla jistá ve výměnách a jelikož Linda spěchala a tím kazila, vyhrála Moldavka úvodní dva sety. Ve třetí sadě to vypadalo zpočátku jednoznačně, Linda takřka rezignovala, a tím jak příliš „netlačila na pilu“, dokázala srovnat stav do koncovky a vybojovat si i několik setbolů. Nakonec však byla soupeřka úspěšnější a po výsledku 0:3 obsadila Linda konečnou čtvrtou příčku. Toto umístění je z českého pohledu nejlepším umístěním našich hráčů v devítileté historii tohoto turnaje a myslím si, že je nutno jej považovat za pěkný úspěch. Ohledně převedené hry to bylo naopak než u Matěje, kdy se Linda první den trápila a prohrála několik zbytečných zápasů. Druhý den však zastihl Lindu v lepší pohodě (kromě úvodního osmifinále) a dokázala hrát vyrovnané partie takřka se všemi soupeřkami.

skupinka děvčat DSCN9866

Myslím si, že je možno vystoupení našich hráčů na turnaji Stiga Masters Minimes považovat za úspěšné a doufám, že bude pro obě naše mladé naděje motivací v dalším tréninkovém úsilí.