Závěr Euro Mini Champ’s ve Štrasburku

Desátý ročník turnaje Euro Mini Champ's ve Štrasburku je minulostí.

Nedělní program ve Štrasburku patřil závěrečným zápasům o konečné umístění, a to jak v hlavní soutěži, tak v soutěži útěchy. “Z našich barev bylo ve hře šest zástupců. V hlavní soutěži chlapců ročníku 2002 jsme měli dva zástupce, a to Tomáše Martinka, který obsadil 12. místo, když v závěrečném zápase plném zvratů prohrál 2:3 s Maďarem Bothem (Tomáš dokázal zvrátit stav 1:2 na sety a 4:10 aemc_logo sérií 8 vítězných míčů srovnat stav zápasu na 2:2 a v rozhodujícím setu ještě vedl 8:6). Fanda Onderka sice prohrál úvodní zápas s Polákem Kulczyckim, ale v dalších zápasech nezaváhal a obsadil tak se startovním číslem 13 symbolické 13. místo (Švéda Friise porazil též na stole 13). Ve srovnání s loňským rokem oba prokázali zlepšení, kdy Tomáš skončil 22. a Fanda 29. V kategorii chlapců ročníku 2003 a mladší jsme měli též dvojí zastoupení. Matěj Stach obsadil pěkné 15. místo, když ve svém posledním zápase sice prohrával s Francouzem Blotem 1:2 na sety, ale po vybojované koncovce čtvrtého setu si již nenechal vítězství vzít. Ondra Pešek sice obsadil 32. místo, ale s ohledem na jeho bojovné výkony považuji jeho vystoupení na turnaji za úspěšné. V kategorii dívek 2003 a mladších skončila Linda Záděrová na 18. místě, když po dvou vítězstvích nechybělo moc k vítězství i v závěrečném zápase s Němkou Klee, kdy Linda nevyužila vedení 7:3 v pátém setu a prohrála v koncovce 10:12. V soutěži útěchy chlapců 2003 a mladších Šimon Bělík sice v semifinále prohrál s Francouzem Kouraichim 0:3, když vývoj zápasu ovlivnil úvodní set, ve kterém Šimon prohrál v koncovce. V závěrečném zápase soustředěným výkonem porazil dalšího Francouze Lecocqa a obsadil tak 3. místo v soutěži útěchy a celkově 35. místo. Šimon na turnaji podával solidní výkony, kdy dokázal porazit celkově stříbrného Itala Puppa a sedmého Belgičana Degrose,“ ohlédl se závěrečným dnem soutěží ve Štrasburku Martin Linert.

Euro Mini Champ’s 2014

Umístění ostatních českých reprezentantů:

chlapci 2002:  Filip Vybíral 49. – 56.

dívky 2002:     Kristýna Pěnkavová  41. – 48.;  Niamh Štricová  57. – 64.

dívky 2003:     Andrea Hnojská 41. – 48.

skupinka 2 DSCN9705 o.k

Jak letošní neoficiální mistrovství Evropy nejmladšího a mladšího žactva ve stolním tenisu viděl z pohledu české výpravy Martin Linert? “Na turnaj jsme odjížděli s cílem umístění 6 – 8 hráčů v hlavní soutěži, proto umístění 5 hráčů v hlavní soutěži považujeme za neúspěch (nesplnění cíle), přestože jde o nejlepší výsledek za posledních šest let (ke splnění našeho cíle chybělo velmi málo, pět postupujících a Nifi a Šimon nepostoupili díky horšímu poměru setů). Bohužel se též nikdo neprobojoval do čtvrtfinálových bojů. Co se týká herního projevu našich hráčů, tak nadále zaostáváme v kvalitě podání, příjmu podání a jistotě prvního topspinu. Dále mají naši hráči (až na výjimky) velké problémy s pohybem,“ zhodnotil vystoupení českých reprezentantů na tradiční mládežnické akci ve Štrasburku Martin Linert a dodal: “Přes kritické hodnocení bych rád poděkoval všem našim hráčům za jejich výkony a za vzornou reprezentaci České republiky.“