Zdena Blašková skončila na olympijských hrách mládež v osmifinále

Česká juniorka bojovala jako lev, ovšem v rozhodujícím dějství proti Tailakovové už ji došly síly

Česká reprezentantka Zdena Blašková si bohužel na 3. Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires ve dvouhře o medaili nezahraje. V osmifinále prohrála po boji s Ruskou Marii Tailakovovou 3:4.

Byl to dlouhý a mimořádně vyrovnaný duel, v němž Blašková měla lepší vstup a vyhrála první set. Pak ovšem převzala iniciativu ruská hráčka a otočila vývoj zápasu. Vyhrála tři sety po sobě a byla na cestě do čtvrtfinále. Zdena Blašková se však nevzdala. V pátém setu měla stále navrch, vedla 8:6, a přestože její soupeřka srovnala na 8:8, koncovku zvládla a snížila. Další set už diktovala tempo úplně a vyrovnala na 3:3.

Psychicky nepochybně velmi těžký zápas vyvrcholil v sedmém setu, kde jen do stavu 2:2 nebylo jisté, kdo se bude nakonec radovat. Pak přišla dlouhá šňůra Tailakovové, která nakonec set vyhrála 11:2 a může se těšit na čtvrtfinálový duel.

Zdena Blašková se samozřejmě ještě s hrami v Buenos Aires neloučí, čeká ji soutěž družstev, v níž bude hrát společně s Litevcem Medardasem Stankevičiusem.

Foto (1): ittf.com