Zdena Blašková stříbrná ve čtyřhře

Ve dvouhře obsadila česká reprezentantka mezi světovou elitou 16. místo

Obrovského úspěchu dosáhla na neoficiálním kadetském mistrovství světa ve stolním tenisu (ITTF World Cadet Challenge 2015), které hostilo egyptské město Šarm aš-Šajch, Zdena Blašková. Čtrnáctiletá česká reprezentantka se ve čtyřhře kadetek probojovala spolu s Ruskou Anastasií Kolišovou až do finále. V boji o zlato česko-ruská dvojice prohrála s Asiatkami Jihokorejkou Choi Haeeun a Japonkou Maki Šiomiovou 1:3 na sety.

Ve dvouhře si Zdena Blašková po vítězství ve skupině zajistila postup mezi šestnáct nejlepších hráček turnaje. V rozhodujícím utkání si česká kadetky poradila s Američankou čínského původu Yangovou. “Měla jsem z ní respekt, v soutěži družstev porazila Dragomanovou 3:2. Když jsem s ní ale začala hrát, viděla jsem, že jí nevyhovuje můj sendvič. Skončily jsme vždy u třetího míčku ve výměně. Se skupinou jsem celkově spokojená,“ uvedla Zdena Blašková.

Blašková - Kolišová 22020232023_

Na snímku v akci Zdena Blašková s Ruskou Anastasií Kolišovou. Foto ITTF

Do hlavní soutěže vstoupila česká kadetská jednička osmifinálovou porážkou 1:4 od Rinad Fathyové z Egyptu. V dalších zápasech o konečné umístění pak Zdena Blašková ani jednou neuspěla a skončila na neoficiálním mistrovství světa kadetek ve stolním tenisu na 16. místě. Mladá česká reprezentantka si vše vynahradila ve čtyřhře, kterou odehrála po boku Rusky Anastasie Kolišové. Přestože obě mladé stolní tenistky spolu hrály vůbec poprvé, dotáhly to až na stupně vítězů. Jediné, kdo Blaškovou a Kolišovou porazily, byly celkové vítězky a nové kadetské mistryně světa Choi Haeeun a Maki Šiomiová. „Bylo to super. Na to, že jsme spolu hrály poprvé, jsme si skvěle sedly. Rychle jsme si na sebe zvykly a docela nám to klapalo. Ruska nehraje tak rychle a to mi vyhovovalo. Je to pro mě obrovský úspěch,“ popsala své “stříbrné“ vystoupení ve čtyřhře Zdena Blašková.

stupně vítězů kadetky debl 22626952466_

Nejlepší debly: vlevo na druhém místě Zdena Blašková s Ruskou Anastasií Kolišovou. Foto ITTF

Singlové tituly si na neoficiálním kadetském mistrovství světa ve stolním tenisu vybojovali Číňan Shuo Yang a Brazilka Bruna Takahashiová, která letos mimo jiné vyhrála Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně.

ITTF World Cadet Challenge 2015

(neoficiální kadetské mistrovství světa ve stolním tenisu)

Soutěže jednotlivců

Výsledky Zdeny Blaškové

Dvouhra kadetek

Skupinová fáze

Skupina B

Zdena BLAŠKOVÁ – Sara Elhakemová (Egypt) 3:1 (6,3,-9,7), Zdena BLAŠKOVÁ – Grace Yangová (USA) 3:0 (4,8,4), Zdena BLAŠKOVÁ – Loubna Djedjiková (Alžírsko) 3:1 (-10,6,5,4). Pořadí ve skupině: 1. Zdena BLAŠKOVÁ 6 bodů, 2. Grace Yangová 5 b., 3. Sara Elhakemová 4 b., 4. Loubna Djedjiková 3 body.

Hlavní soutěž

Osmifinále: Zdena BLAŠKOVÁ – Rinad Fathyová (Egypt) 1:4 (-8,6,-8,-10,-7).

O 9.-16. místo: Zdena BLAŠKOVÁ – Ivy Liao (Kanada) 1:3 (-8,-10,5,-10). O 13.-16. místo: Zdena BLAŠKOVÁ – Christina Kallbergová (Švédsko) 1:3 (-7,3,-7,-9). O 15. místo: Zdena BLAŠKOVÁ – Grace Yangová (USA) 2:3 (9,-3,-6,9,-9).

Čtyřhra kadetek

Osmifinále: Zdena BLAŠKOVÁ, Anastasia KOLIŠOVÁ (ČR, Rusko) – Elizabet Abraamjanová, Sara Elhakemová (Rusko, Egypt) 3:0 (4,6,4). Čtvrtfinále: Zdena BLAŠKOVÁ, Anastasia KOLIŠOVÁ – Laura Laiová, Ivy Liao (Kanada) 3:1 (4,9,-9,7). Semifinále: Zdena BLAŠKOVÁ, Anastasia KOLIŠOVÁ – Srushti Haleangadiová, Jinnipa Sawettabutová (Indie, Thajsko) 3:1 (10,-11,7,8). Finále: Zdena BLAŠKOVÁ, Anastasia KOLIŠOVÁ – Choi Haeeun, Maki Šiomiová (Jižní Korea, Japonsko) 1:3 (-3,-12,8,-6).