Zemětřesení v semifinále žen na turnaji v Macau

Chen Xingtong překvapivě vyřadila světovou jedničku Chen Meng a je ve finále

Mimořádně vyrovnané, ovšem také mimořádně nečekané byly semifinálové zápasy dvouhry žen na exhibičním turnaji WTT v čínském Macau. Nastoupily v nich výhradně domácí hráčky, ovšem v obou případech favoritky vyhořely.

Doklad toho, jak neuvěřitelně silná je konkurence v čínském národním týmu, viděli fanoušci v hale i u televizních obrazovek. Dvě suverénky předchozích turnajů, tedy světová jednička Chen Meng a také světová pětka Wang Manyu se do finále neprobojovaly. U druhé jmenované to možná není až tak veliké překvapení, protože sice v duelu se Sun Yingsha sice nevyužila v šestém setu mečbol, ale její soupeřka je v žebříčku o dvě příčky výš. Před týdnem na turnaji ITTF Finals Sun Yingsha skončila v semifinále na raketě Chen Meng, tentokrát si ovšem zahraje v nedělním finále.

Soupeřkou jí bude překvapivě třináctá hráčka světového žebříčku Chen Xingtong, které se povedl neuvěřitelný zvrat v duelu právě se světovou jedničkou. Prohrávala 0:3 na sety  ve čtvrtém dějství za stavu 10:10 čelila dokonce mečbolu, když na turnaji platí, že vyhrát set o dva míčky je potřeba jen v případném rozhodujícím setu. Ve všech ostatních platí tzv. rychlá smrt. Chen Xingtong ve čtvrtém setu v koncovce po vlastním servisu zariskovala a přesným útokem vykřesala naději. Pak se jí povedlo stav zápasu dokonale otočit a vyhrát.

Mužská semifinále už tolik dramatická nebyla. Zkušený Ma Long porazil svého krajana Lin Gaoyuana 4:1 a v posledním semifinále Švéd Mattias Falck marně hledal recept na Wang Chuqina. Číňan je sice na světovém žebříčku o tři místa za Falckem, ovšem hovořit o tom, že by jediný Evropan v semifinále byl v zápase favoritem, by bylo hodně troufalé. Naopak, levoruký Wang Chuqin hrál skvěle a zaslouženě postoupil do finále.

WTT Macao 2020

Výsledky třetího hracího dne

Dvouhra mužů, semifinále: Ma Long – Lin Gaoyuan (oba Čína) 4:1 (5,10,-8,7,3), Wang Chuqin (Čína) – Mattias Falck (Švéd.) 4:0 (3,8,8,7).

Dvouhra žen, semifinále: Chen Xingtong – Chen Meng (obě Čína) 4:3 (-10,-1,-7,10,9,5,7), Sun Yingsha – Wang Manyu (obě Čína) 4:3 (-8,7,-7,-2,7,10,10).