Ženská dvouhra na Czech Open už bude bez českých zástupkyň

Debl Tomáš Martinko, Zdena Blašková postoupil mezi osm nejlepších do čtvrtfinále

Třetí hrací den turnaje ITTF Czech International Open v Olomouci začal pro české barvy velmi dobře. Přímo nasazený pár do hlavní soutěže Tomáš Martinko, Zdena Blašková zvládl náročný zápas s indickou dvojicí Chandra, Selvakumarová, i když výkon rozhodně nebyl ideální. „Moc nám to nešlo, ale jsme rádi, že jsme to zvládli. Dvakrát se nám podařilo otočit stav 6:10. Měli jsme problém s výborným příjmem od indického hráče, který se nám ale v koncovkách vždy podařilo eliminovat,“ řekla po utkání plném zvratů Zdena Blašková. V dalším kole je čeká lucemburská dvojice Glod, Gonderingerová. Hůře dopadli Jiří Martinko s Kateřinou Tomanovskou, kteří prohráli 0:3 s Ukrajinci Limonovem a Brateykovou a soutěž ve smíšené čtyřhře pro ně skončila.

V pavouku ženské dvouhry měla Česká republika tři zástupkyně. Jako první šla na stůl Nikita Petrovová, jejíž soupeřkou byla řecká obranářka Aikaterini Toliouvá a ukázalo se, že los to příliš dobrý nebyl. Extraligová hráčka Moravského Krumlova neuhrála se svojí soupeřkou ani set a podlehla 0:4. Smolně skončil zápas pro Kateřinu Tomanovskou, která se utkala s Emou Labošovou. Česká hráčka začala velmi dobře, rychle se dostala do vedení 3:1 na sety a i v koncovce se zdálo, že utkání dohraje, jenomže pak se momentum překlopilo na druhou stranu. Tomanovská hůře přijímala a v sedmém setu ji zradilo i podání. Nakonec byla rozhodující nádherná výměna za stavu 9:9, kterou Labošová ukončila vítěznou smečí a také druhá zástupkyně národních barev se se soutěží rozloučila. Bohužel stejný osud potkal poslední zástupkyni v soutěži žen Markétu Ševčíkovou. Ta s favorizovanou Indkou Kamathovou prohrávala rychle 0:2 a 1:3, ale zápas dotáhla až do sedmého setu a v něm si vypracovala i mečbol, který ale nevyužila a prohrála 10:12.

2021 ITTF Czech International Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen

1. kolo: Nikita PETROVOVÁ – Aikaterini Toliouová (Řec.) 0:4 (-3,-8,-6,-8), Kateřina TOMANOVSKÁ – Ema Labošová (Sloven.) 3:4 (7,-10,5,7,-13,-6,-9), Archana Girish Kamathová (Ind.) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 4:3 (7,4-6,7,-7,-9,10)

Smíšená čtyřhra

Osmifinále: Tomáš MARTINKO, Zdena BLAŠKOVÁ – Jeet Chandra, Selena Selvakumarová (Ind.) 3:1 (-9,3,11,11), Anton Limonov, Solomiya Brateyková (Ukr.) – Jiří MARTINKO, Kateřina TOMANOVSKÁ 3:0 (9,13,7)