K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ženy po „kontroláku“ a před Rakouskem

Ženy po „kontroláku“ a před Rakouskem

Po delší přestávce (dosud poslední kolo se hrálo letos 10. ledna) se hlásí o slovo odvety kvalifikace mistrovství Evropy 2007. Konkrétně ženská soutěž. Česká reprezentace hostí ve 4. kole skupiny D Rakousko. Utkání se uskuteční v úterý 5. září od 17 hodin v Břeclavi, tedy na stejném místě, kde se naše stolní tenistky střetly v listopadu 2005 v 2. kole se Slovinskem (a nešťastně prohrály 2:3). Kromě našeho střetnutí s Rakušankami v naší skupině změří síly Polsko doma se Slovinskem a pochopitelně další družstva v ostatních skupinách A, B a C.

Reprezentační trenérka Marie Hrachová je před zápasem optimistická a má k tomu důvody: vydařené soustředění vybraných hráček v Jižní Koreji v druhé polovině července, výkony hlavních opor družstva na GPD Prague Open 2006 a konečně poslední prověrka na kontrolním turnaji ve Frýdlantu nad Ostravicí (22. – 24.8.). Na tiskové konferenci v Praze v úterý 29. srpna oznámila Hrachová širší nominaci pro utkání s Rakušankami: Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská, Jana Dobešová, Kateřina Pěnkavová a Hana Bartošová. „Sestavu přímo na utkání vám neřeknu. Určitou představu mám, ale tu si nechám pro sebe. Rakouské hranice jsou blízko a soupeřky by se ji mohly dozvědět. Je třeba je něčím překvapit,“ říká Hrachová s vědomím, že Rakousko je přece jen mírným favoritem v tomto střetnutí. Do kvalifikace ME (ještě pod vedením trenéra L. Pěnkavy) vstoupily naše ženy právě proti našim jižním sousedům a prohrály 0:3 (když Štrbíková neproměnila dva mečboly proti Li Qiangbing). Soupeřky mají ve svém středu úřadující mistryni Evropy Liu Jia, která je velmi často zárukou dvou bodů. Dvojkou je další hráčka čínského původu Li Qiangbing a trojkou Veronika Heineová. Všechny tři jsou členky nejlepšího rakouského ženského družstva ASKÖ Erdgas Linec-Froschberg, kde je jejich klubovou kolegyní naše Vacenovská. „Nevím, jestli to v utkání bude pro nás výhoda nebo nevýhoda. Jisté je, že Iveta s nimi denně trénuje a herně se znají navzájem dokonale,“ dodává Hrachová.
Pořadí: 1. Rakousko 6 (9:1), 2. Česko 4 (5:6), 3. Slovinsko 4 (5:8), 4. Polsko 4 (4:7). Dosud sehraná utkání: Rakousko – Česko 3:0, Slovinsko – Polsko 1:3, Česko – Slovinsko 2:3, Polsko – Rakousko 1:3, Česko – Polsko 3:0, Slovinsko – Rakousko 1:3.
Trenérka Hrachová se ještě vrátila svým hodnocením ke kontrolnímu turnaji ve Frýdlantu, který měl vliv na složení nových reprezentačních kádrů. „Nestartovaly Štrbíková a Dobešová, s kterými počítám bez ohledu na výsledek tohoto turnaje a dostaly ode mě jakousi zelenou kartu. U vítězky Vacenovské byla vidět sebedůvěra a nutno říci, že mě svým herním projevem překvapila. Myslela jsem si, že po dvou náročných tréninkovým kempech v Číně a Koreji bude unavená, ale ona naopak byla taková nabuzená. Prohrála jen jeden zápas (s Pěnkavovou), a to ani nemusela. Druhá Pěnkavová odehrála to svoje a na co momentálně má. Má svou jistotu zleva, zprava, umí začít prvním spinem z forhendu nebo bekhendu, zůstane u stolu a to našim hráčkám hodně vadí. Ale v konfrontaci se silnějšími hráčkami musí více přitvrdit, zlepšit první topspin a pohyb.
Hanka Bartošová (3.) odehrála svůj standard, nic mimořádného, jen zaváhala v utkání se Žmolíkovou. Myslím si, že ji pomohla změna po čtyřech letech na jednom místě a přestup do polského Tarnobrzegu. Ivanu Weberovou (4.) jsem po výkonech ve Frýdlantu navrhla do reprezentačního kádru. Ivana je technicky výborná, výbušná, jen kdyby více přitvrdila a více trénovala. Smištíková (7.) mně připadala unavená po kempu v Koreji, ale věřím, že se z toho dostane. Potěšila mě Aneta Martinková (6.) a stala se tak další adeptkou na reprezentaci. U mladších hráček jsou výkyvy formy častější a výsledky nevyrovnané. Jak říkám: je třeba trénovat, trénovat a trénovat.“