Ženy v Halmstadu končí, vyřadily je Američanky

Karin Adámková zahájila stíhací jízdu, ovšem závěr patřil jejich soupeřkám

České reprezentantky nezopakují 15. příčku z minulého světového šampionátu v roce 2016. Ve švédském Halmstadu prohrály úvodní duel skupiny o 13. – 24. příčku se Spojenými státy 2:3 a s turnajem se loučí. Budou ve výsledcích vedeny na 21. – 24.pozici.

Američanky přitom byly pro české hráčky soupeř, kterého si před losováním z možných kandidátů přály nejvíc. Tři Asiatky v týmu však nakonec byly nad síly družstva, které po boji prohrálo nejtěsnějším rozdílem.

Trojici Hana Matelová, Dana Čechová a Karin Adámková trenérka amerického týmu zaskočila hned v úvodu, když svoji jedničku Zhang Lily postavila až na dvojku a utkání tedy zahajovala Dana Čechová s Wu Yue. Po vyrovnaných dvou setech se postupně dostávala do větší herní pohody Američanka, která nakonec vyhrála 3:1.

Dvě nejlépe postavené hráčky obou týmů na světovém žebříčku proti sobě tedy nastoupily nikoliv až v případné čtvrté dvouhře, ale hned v té druhé. „Je to blbé myslet si to ještě před zápasem samotným ale já jsem tušila, že mi její hra nebude sedět. Kdybych proti ní nastupovala za stavu 2:1 pro náš tým, bylo by to asi jiné. Ale takhle to prostě jejich trenérka vymyslela dobře,“ řekla po utkání zklamaná Hana Matelová. V souboji se Zhang Lily se totiž vůbec nedokázala dostat do tempa a prohrála ve třech setech.

Naději na obrat vykřesala Karin Adámková, když zvládla třetí zápas s Wang Amy. Prohrávala už 1:2 na sety, ale skvěle zabojovala a nakonec po pěti setech zvedla vítězně ruce nad hlavu. Když přidala druhý bod po výhře na Wu Yue mnohem lépe hrající Hana Matelová, bylo jasné, že o osudu utkání rozhodne souboj Dany Čechové se Zhang Lily.

Česká reprezentantka dělala, co mohla, jenže v koncovkách prvních dvou setů se k ní otočilo štěstí zády. Soupeřka trefovala neuvěřitelné míčky a vypracovala si dobrý náskok. Pak sice Dana Čechová jeden set uhrála, jenže na zvrat v zápase už síly neměla. „Škoda, že Dana nevyhrála vyrovnaný první set. Pak otáčet z 0:2 je hodně složité. Jeden set stáhla, ale druhý už ne. Mrzí mě to, protože já jsem Američanky považovala za lepšího soupeře, než například Bělorusko nebo Lucembursko. Bohužel to nevyšlo a na turnaji končíme. Budeme se muset soustředit na naši pozici na světovém žebříčku, abychom si elitní divizi zahrály i na příštím šampionátu,“ dodala Hana Matelová.

Mistrovství světa družstev 2018, Halmstad

wttc_logo20170904

Výsledky českých týmů

Championship divize

Ženy, skupina o 13. – 24. místo: USA – ČESKÁ REPUBLIKA 3:2

Wu Yue – Dana ČECHOVÁ 3:1 (8,-8,3,5), Zhang Lily – Hana MATELOVÁ 3:0 (6,5,8), Wang Amy – Karin ADÁMKOVÁ 2:3 (-5,10,5,-9,-7), Wu Yue – Hana MATELOVÁ 1:3 (-6,8,-7,-8), Zhang Lily – Dana ČECHOVÁ 3:1 (8,6,-6,8).