Hodonín sahal v mužské extralize po výhře, DTJ Hradec Králové ale předvedla skvělý obrat

Dvěma body se na výhře svého týmu podílel Martin Olejník

Blízko první výhře a teprve druhému bodovému zisku v sezoně byli stolní tenisté SKST Hodonín. V předehrávce 16. kola extraligy mužů před kamerami ping-pong.tv vedli nad DTJ Hradec Králové 2:1, nicméně hostující tým sérií tří výher v řadě skóre otočil na 4:2. O dva body Hradce se postaral Martin Olejník, jeho spoluhráči Martin Koblížek a David Palkovský přidali po jednom. V dresu posledního týmu tabulky uspěli Michal Kadlček a Vsevolod Broiakovskyi. Kompletní záznam z utkání naleznete ZDE

Vyrovnanou bitvu otevřel souboj Oleksandra Tymofieieva a Martina Olejníka. Mladý Ukrajinec ve službách Hodonína se do mnohem zkušenějšího soka pustil bez respektu, zasypával jej tvrdými forhendovými topspiny a postupně si vypracoval vedení 1:0 a 2:1 na sety.

Jenže Olejník prokázal své kvality, po zvládnuté koncovce čtvrté sady si v úvodu rozhodujícího dějství vypracoval pohodlný náskok, který už udržel. „Skoro polovinu prvního setu jsem se sám vyházel, soupeř se pak dostal do tempa a bylo to vyrovnané. V pátém setu jsem se ale do toho naštěstí dostal i já a po delší době jsem konečně vyhrál pětisetový zápas,“ ulevilo se Olejníkovi.

Zatímco první dvouhra nabídla maximální počet setů, další dvě skončily hladkými výhrami stolních tenistů Hodonína.

Michal Kadlček díky tvrdé nátlakové hře podpořené kvalitním servisem zdolal Martina Koblížka 3:0. „Nechtěl jsem hrát žádné dlouhé výměny, v každém setu jsem si vytvořil náskok a bylo to jen o tom, jak to ustojím v hlavě,“ popsal Kadlček, pro kterého šlo o třetí výhru v aktuální extraligové sezoně.

Do vedení 2:1 na zápasy poslal Hodonín Vsevolod Broiakovskyi. Druhý mladý Ukrajinec v sestavě jihomoravského týmu porazil Davida Palkovského taktéž 3:0, přičemž druhý a třetí set vybojoval shodně 12:10. „Dobře jsem se na zápas připravil, díval jsem se na videa, jak soupeř hraje, a to mi určitě pomohlo,“ hledal příčinu svého úspěchu Broiakovskyi.

Nadějně rozehraný zápas ale nováček extraligy do vítězného konce nedotáhl. Obrat ve prospěch DTJ Hradec Králové odstartoval Martin Olejník, který přemohl Michala Kadlčka. Zkušený hradecký stolní tenista v prvních dvou setech jasně dominoval a svůj druhý bod v utkání zařídil po výhře 3:1. „Ve třetím setu jsem si myslel, že mám vše pod kontrolou, ale soupeř riskantní nátlakovou hrou snížil. Pak jsem měl trochu více štěstíčka a jsem za výhru rád,“ komentoval Olejník.

I další střetnutí nabídlo vyrovnanou bitvu a atraktivní stolní tenis. Oleksandr Tymofieiev ve druhé sadě odvrátil čtyři setboly Davida Palkovského a srovnal na 1:1, hostujícího hráče ale nezdar nepoznamenal. Palkovský díky výrazně lepšímu výkonu, než jaký předvedl v prvním zápase, slavil výhru 3:1. „V prvním utkání mi nevyšel vstup, teď už jsem se od začátku cítil herně o poznání lépe a jsem rád, že jsem vyhrál,“ řekl Palkovský.

Definitivní pečeť na obrat z 1:2 na 4:2 dal Martin Koblížek, který sice s Vsevolodem Broiakovským ztratil první set 9:11, ve zbylém průběhu zápasu byl ale aktivnější a zvítězil 3:1. „Od začátku jsem se tady trápil, když už jsem si myslel, že to půjde, zase jsem zkazil lehký míč. Zlomilo se to až ve druhém duelu, kde jsem vyhrál koncovku druhé sady, a chytil jsem se,“ líčil Koblížek.

DTJ Hradec Králové se díky výhře za plný počet bodů posunula minimálně do pátku na šesté místo extraligové tabulky, Hodonín nadále zůstává beznadějně poslední.

Také páteční program 16. kola nabízí atraktivní zápasy. Obhájce titulu TTC Ostrava 2016 přivítá nebezpečný Havířov, v herně TJ Ostrava KST se ukáže KT Praha a ve vyrovnané tabulce druhý Sokol Hradec Králové změří síly s Libercem, který na soupeře ze čtvrtého místa ztrácí jediný bod.

Extraliga mužů 2018/2019

Předehrávka 16. kola

SKST Hodonín – STAVOIMPEX – DTJ Hradec Králové 2:4.

Oleksandr TYMOFIEIEV – Martin OLEJNÍK 2:3 (11,-5,8,-9,-4), Michal KADLČEK – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (6,10,9), Vsevolod BROIAKOVSKYI – David PALKOVSKÝ 3:0 (6,10,10), Michal KADLČEK – Martin OLEJNÍK 1:3 (-4,-0,9,-8), Oleksandr TYMOFIEIEV – David PALKOVSKÝ 1:3 (-8,15,-5,-8), Vsevolod BROIAKOVSKYI – Martin KOBLÍŽEK 1:3 (9,-8,-11,-6).