Nováček z Chebu uspěl v Hradci, rozhodl žolík Skála

Juniorský reprezentant Radek Skála vystřídal a výhrou nad Jakubem Crhou zpečetil úspěch týmu

První vítězství za čtyři body v aktuálním ročníku extraligy mužů si připsal tým SKST Cheb. V předehrávce čtvrtého kola zdolal poměrem 4:2 domácí TJ Sokol PP Hradec Králové 2, dva body zařídil Tomáš Tregler, po jednom přidali Stěpan Šapošnikov a Radek Skála. Záznam z utkání naleznete na ping-pong.tv.

V úvodní dvouhře potvrdil Tomáš Tregler roli favorita a Marka Kláska přehrál 3:1. Neměl to ale vůbec jednoduché, v prvních dvou setech prohospodařil několikabodový náskok a obě sady vrcholily v koncovce. První zvládl lépe Tregler, ve druhé Klásek vyrovnal, nicméně ve zbylém průběhu dominoval hostující hráč.

Pro mě byla škoda, že jsem zbytečně prohrál druhý set, pak se najednou člověk trápí. Marek hrál hodně na riziko, musel jsem změnit tempo hry a vyvarovat se zbytečných chyb,“ prozradil Tregler po zápase.

Cheb byl velmi blízko navýšení svého vedení, ve druhém zápase totiž Jan Žaloudík vedl nad Vlastimilem Bubnem 2:1 na sety a 5:2, poté v páté sadě ještě 8:6. Levoruký domácí hráč ovšem ukázal pevné nervy a větší ostřílenost z extraligy a nepříznivý průběh otočil.

Do zápasu jsem nastupoval v roli favorita, ale bylo to velmi těžké. První set jsem se nemohl dostat do tempa, naštěstí jsem vyhrál druhý set a dostal jsem se do zápasu. Soupeř hrál dnes opravdu dobře, naštěstí se mi v klíčových chvílích podařilo udělat bod,“ shrnul devatenáctiletý stolní tenista Hradce.

Také třetí dvouhra nabídla pět setů. A opět v ní hostující tým zažil zklamání, ofenzivně laděný obranář z Ruska Stěpan Šapošnikov totiž v duelu s hradeckou jedničkou Jakubem Crhou neproměnil mečbol a prohrál 11:13 v páté sadě. „Z mé strany to byl povedený zápas, hodně vyhecovaný a těsný, zvítězil v něm lepší hráč,“ uznal 21letý Šapošnikov, který do české extraligy přišel ze Španělska.

Vyrovnání stavu zařídil svým druhým bodem v utkání Tomáš Tregler. Chebská jednička vyhrála nad Vlastimilem Bubnem hladce první dva sety a mířila k pohodlnému vítězství. Hradecký stolní tenista ovšem zápas zdramatizoval a dovedl do pátého setu. V něm už ale znovu úřadoval Tregler.

Podobný průběh měl i náš poslední zápas, kdy jsem také vyhrál první set a pak jsem soupeře podcenil. On pak něco trefil a já najednou neměl šanci. Byla to jednoznačně moje chyba, že jsem zápas takhle protáhl, hrál jsem příliš složitě a křečovitě. Ale jsem rád, že jsem to nějak vypáčil,“ usmíval se Tregler po své osmé výhře v aktuálním ročníku.

Vedení zpět na stranu západočeského celku vrátil Stěpan Šapošnikov, který se otřepal z nešťastné porážky s Jakubem Crhou a vyšlápl si poměrem 3:1 na Marka Kláska. „Má opravdu hodně dobrý servis, trošičku netradiční a je v něm obrovská rotace. A také hraje údery extrémně a vždy, když je dá na stůl, tak je v nich extrémní rotace nebo extrémní rychlost. I přes nepovedený začátek sezony svou kvalitu má a dneska to potvrdil,“ přiznal po zápase Klásek.

Nadějnou pozici Chebu přetavil ve vítězství Radek Skála, který vystřídal Jana Žaloudíka a na jedničku domácích Jakuba Crhu vlétl ve velkém stylu. Trápil ho levorukým servisem, odvážnými údery a výtečným pohybem. Juniorský reprezentant zvítězil 3:1 a svou premiérovou výhrou v extralize zpečetil výhru svého týmu 4:2.

Zápas jsem si moc užil, sice jsem byl ze začátku nervózní, ale pak to ze mě spadlo a podal jsem dobrý. Trošku mě mrzelo, že jsem začínal jako náhradník, ale jsem rád, že jsem si zahrál a z vítězství mám obrovskou radost. Už jsem s Crhou hrál loni a docela mi sedl, takže jsem doufal, že by to mohlo vyjít. A také vyšlo,“ radoval se Skála.

Zbylé tři zápasy čtvrtého kola se odehrají v pátek. V Praze na Kotlářce dojde na reprízu loňského finále mezi El Niňem a celkem TTC Ostrava 2016, Baník Havířov přivítá KT Praha a TJ Ostrava KST se doma utká s Libercem.

Extraliga mužů 2019/2020

Předehrávka 4. kola

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Cheb 2:4.

Marek KLÁSEK – Tomáš TREGLER 1:3 (-11,11,-5,-5), Vlastmil BUBEN – Jan ŽALOUDÍK 3:2 (-8,5,-9,10,10), Jakub CRHA – Stěpan ŠAPOŠNIKOV 3:2 (-9,6,9,-6,11), Vlastmil BUBEN – Tomáš TREGLER 2:3 (-7,-3,9,7,-7), Marek KLÁSEK – Stěpan ŠAPOŠNIKOV 1:3 (-7,7,-8,-4), Jakub CRHA – Radek SKÁLA 1:3 (-11,9,-6,-7).