K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem PingCastu #29 byl Petr Korbel


V současnosti by český stolní tenis, a víme to už několik let, potřeboval pořádný úspěch, tvrdí hráčská legenda

Bezesporu největší hráčská osobnost českého stolního tenisu přelomu století Petr Korbel v loňském roce oslavil padesátku. Stále ještě aktivně hraje nejvyšší domácí soutěž v barvách svého klubu TTC Ostrava 2016, ovšem stejně tak pomáhá s koučováním či výchovou mladých nadějí.

Do PingCastu #29 si ho pozval Adam Procházka a hned v úvodu připomněl, že probírat ty největší úspěchy a vzpomínat na medailové zážitky by vydalo na mnohem delší čas, než je jeden díl PingCastu. Proto se celý rozhovor zaměřil na výchovu mládeže, na budoucnost českého stolního tenisu. „V současnosti by český stolní tenis, a víme to už několik let, potřeboval pořádný úspěch. Hráče nebo hráčku, kteří by přinejmenším na evropské úrovni pravidelně bojovali o medaile na velkých turnajích. To pak může přilákat nové talenty, přimět jejich rodiče, aby dětem vytvořili odpovídající zázemí a podporovali je. Zkrátka potřebujeme něco podobného, co zažil před pár lety český biatlon nebo nyní prožívá díky Lukáši Krpálkovi judo,“ myslí si držitel medailí z mistrovství světa i Evropy a čtvrtý hráč olympijského turnaje v Atlantě 1996.

Ve výchově mládeže vnímá jako klíčové zapomenout na pohodlí a vystoupit z tzv. komfortní zóny. „Mladí hráči a hráčky, kteří by chtěli okusit profesionální kariéru stolního tenisty, živit se touto hrou, a dokonce se finančně zabezpečit, musí z této komfortní zóny vystoupit. Trénink musí bolet. Já ovšem mívám pocit, že právě když začíná bolet, není tam ten absolutní dril. Když to začíná bolet, dávají od toho ruce pryč. To není nějaká kritika, já se o tom s každým rád pobavím, ale mám zkrátka tento pocit. Ve srovnání s těmi nejlepšími nám sto až sto dvacet tréninkových jednotek ročně chybí.“

Špička podle Petra Korbela trénuje jinak. Vyšší dávky, vyšší intenzita, jen to je cesta, jak se dostat mezi ty nejlepší a držet s nimi krok.

Jaké má Petr Korbel názory na odchod mladých hráčů na zahraniční angažmá, kdy a jak by měly děti začít hrát soutěžní zápasy. To vše se dozvíte se v PingCastu #29. Celý si ho můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.