STEN marketing vyhrál v Havířově 4:0

Marek Čihák se pral o vítězství s Pavlem Širučkem pět setů

Stolní tenisté SKST Charvát Baník Havířov podlehli v předehrávaném utkání 13. kola české Extraligy mužů ve stolním tenisu STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod 0:4.

O první bod obhájce mistrovského titulu v Havířově se postaral Tomáš Tregler. Nejlepší hráč letošní Extraligy pokračoval na vítězné vlně a nad Jakubem Fígeľem zvítězil hladce 3:0. Ve druhém singlu předvedl zkušený Petr Korbel, jak se má správně hrát na obranu. S devatenáctiletým Slovákem Romanem Rezetkou si havířovský rodák poradil ve třech setech. Následující souboj bývalého a současného českého reprezentanta přinesl nejlepší podívanou večera. Marek Čihák sehrál s o mnoho let mladším Pavlem Širučkem vyrovnanou partii. Po zisku druhého setu zabojoval i v koncovce čtvrté sady, kdy odvrátil tři mečboly soupeře, aby nakonec vyhrál 13:11. V pětisetové bitvě se nakonec přece jen z vítězství, byť o pouhé tři míčky, radoval hostující Širuček. Čtvrtá dvouhra začala překvapivě.  Roman Rezetka v prvním setu zaskočil Tomáše Treglera a vyhrál 11:3. Bylo vidět, že mladý slovenský obranář se rychle oklepal z porážky od Petra Korbela a na dosud v Extralize neporaženého hráče vyrukoval s precizní defenzivní taktikou. Až když český reprezentant přidal do hry více trpělivosti a přesnosti úderů, začala se karta obracet na jeho stranu. Tregler vyhrál tři sady po sobě a zpečetil celkové vítězství STEN marketingu nad Havířovem 4:0.

Předehrávka 13. kola

SKST Charvát Baník Havířov – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 0:4

Jakub FIGEĽ – Tomáš TREGLER 0:3 (-9,-6,-7), Roman REZETKA – Petr KORBEL 0:3 (-6,-6,-9), Marek ČIHÁK – Pavel ŠIRUČEK 2:3 (-7,10,-8,11,-8), Roman REZETKA – Tomáš TREGLER 1:3 (3,-7,-9,-8).

Další program Extraligy mužů:

Pátek 23. ledna v 18:00 hodin

SF SKK El Niňo Praha EHW – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem,

SKST Charvát Baník Havířov – DTJ – Slavia Hradec Králové,

TJ Ostrava KST – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Sobota 24. ledna ve 14 hodin

TJ Ostrava KST – DTJ – Slavia Hradec Králové,

SF SKK El Niňo Praha EHW – SKST Svijany Liberec.

Neděle 25. ledna ve 14 hodin

SK Kotlářka Praha – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem.

Úterý 27. ledna v 17:30 hodin

SK Kotlářka Praha – SKST Svijany Liberec (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

Z jednotlivých extraligových zápasů (s výjimkou TV utkání) zajišťují domácí kluby internetové on-line přenosy – jejich seznam najdete zde: http://old.ping-pong.cz/online-prenosy/

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://old.ping-pong.cz/extraliga